Hlavní navigace

České televize by uvítaly vyjmutí slovenských kanálů z kabelovek

1. 4. 2009
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Digitální kabelová televize DVB-C Autor: 115393
1. 4. 2009

Slovenské televize v českých kabelovkách nám ubírají potenciální diváky, shodují se šéfové tří největších českých komerčních televizí. V tomto ohledu by uvítali jejich stažení z nabídky kabelových a satelitních operátorů v ČR. Zaznělo to na včerejším Kulatém stolu serveru Digizone.cz.

Generální ředitel TV Nova Petr Dvořák informoval, že slovenská Markíza požádala o vyjmutí z českých kabelovek už loni na podzim. „Markíza nemůže vysílat v Česku, protože nevlastní práva na vysílání na tomto území. Proto už v minulém roce požádala o vyjmutí z nabídky všech kabelových operátorů. Ani Nova na Slovensku nevysílá, nepřejeme si být v žádné slovenské kabelovce, a mimo terestrický přesah není možné nás naladit. Myslím, že stejná situace by měla být i tady v Čechách,“ uvedl Dvořák. Podle něho je největší problém na straně majitelů práv, kteří si nepřejí, aby televize vysílaly na jiném teritoriu než na tom, pro které zakoupily práva. „Proto předpokládám, že postupně se budou intenzivně zabývat i tímto problémem,“ dodal.

MMF24

Ani generální ředitel Primy Marek Singer nemá zájem na tom, aby Primě konkurovaly slovenské televize na českém území. „Aniž bych se opakoval, mám stejný názor jako můj kolega (z Novy). Existuje zde i snaha o spolupráci se slovenskými televizemi, abychom si navzájem vyčistili prostor, aby Joj nevysílala v Čechách a pod. Neuvažujeme o legalizaci vysílání našich programů na Slovensku, a není pro nás aktuální ani odpojovaná reklama na slovenském trhu,“ dodal Singer.

I z pohledu TV Barrandov je problémem, když slovenské televize přímo konkurují těm českým. Nové stanice na českém trhu můžou mít kvůli tomu problémy, pokud jim sousední stanice budou brát diváky. „Z hlediska trhu to určitě ubírá procenta nám všem, pokud zde vysílají televize ze Slovenska. Zatím ale nepřipravujeme odvetná opatření, není pro nás prioritou vysílat náš program na Slovensku,“ uvedla předsedkyně představenstva TV Barrandov Janka Vozárová.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).