Hlavní navigace

České televize se budou bránit proti TV4You, zapsaný spolek jim kontruje

28. 10. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

„My nikoho nešíříme, my pouze tomu, kdo řádně platí koncesionářské poplatky, zajišťujeme přístup k České televizi, ale i neplaceným kanálům komerčních stanic,“ říká Jiří Balvín.

Českým televizím, konkrétně veřejnoprávnímu médiu, skupině PrimaÓčku, kteří jsou členy Asociace televizních organizací (ATO), se nelíbí, že streamování jejich vysílání prostřednictvím aplikace TV4You probíhá bez jejich souhlasu. K takovéto aktivitě je podle zákona potřebný souhlas dotčených televizních vysílatelů. Podle informací ATO její členové doposud neobdrželi žádnou žádost o takovýto souhlas, uvedla v tiskové zprávě televizní asociace. Bez povšimnutí nemůže zůstat skutečnost, že dokument byl vydaný ve stejný den, kdy server DigiZone.cz publikoval rozhovorJiřím Balvínem, který za celým projektem stojí.

K TÉMATU: Jiří Balvín: TV4You není operátor ani převzaté vysílání, ale technologická platforma

Balvín se v rozhovoru brání, že by ale zapsaný spolek, jak se TV4You označuje, televize, které si stěžují, šířil. My je nešíříme. To je právě ten zásadní rozdíl, že my nikoho nešíříme, my pouze tomu, kdo řádně platí koncesionářské poplatky, zajišťujeme přístup nejenom ke všem kanálům České televize, ale i neplaceným kanálům komerčních stanic. Tedy Novy, Primy a dalších. Nova jak známo má i placený kanál Nova Sport, ale k tomu přístup neumožňujeme. Jsou to pouze volně šířené programy prostřednictvím DVB-T, argumentuje Jiří Balvín v rozhovoru, který vyšel na našem webu právě dnes.

BRAND23 Workshop

NEPŘEHLÉDNĚTE: Balvínova TV4You má problém: televize proti ní připravují žaloby

Volně šířeným programům se nelíbí ani skutečnost, že TV4You chce své distribuční kanály využívat i pro své komerční aktivity. Porušení zákona ze strany osob, které aplikaci nabízejí, je o to vážnější, že chtějí k nezákonně šířenému vysílání připojovat další reklamu. To by mohlo vést ke zkreslení výsledků peoplemetrového měření, které ATO zajišťuje pro provozovatele televizního vysílání a mediální trh, obává se Asociace televizních organizací. Nezákonné aktivity spojené se službou  TV4You by mohly členům ATO způsobit majetkovou újmu. uvedla jednatelka ATO Vlasta Roškotová.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).