Hlavní navigace

České UPC spouští interaktivní televizi Horizon a videotéku MyPrime

28. 4. 2015
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: UPC
Česko je teprve šestou zemí Evropy, kde majitel UPC, firma Liberty Global, svou interaktivní televizní a internetovou službu uvádí.

Jeden přístroj pro připojení k internetu, kabelovou televizi, telefonování, domácí wi-fi síť, online videotéku nebo nahrávání pořadů. Horizon je pokusem kabelového operátora UPC o soustředění digitálního života domácnosti do jediného centra.

Firma službu v Česku spouští od pátku 1. května. Jde teprve o šestou zemi Evropy – po Nizozemí, Německu, Švýcarsku, Irsku a Polsku. Do tří měsíců chce mít UPC v Česku 150 tisíc zákazníků Horizonu, uvedli zástupci UPC v průběhu slavnostního uvedení služby: 

Podle šéfa segmentového marketingu Jana Kohouta to je možné i díky tomu, že několik tisíc zákazníků firmy už teď využívá set-top-box HD box Kaon 700, který je na službu připravený. Počínaje květnem budou stávající zákazníci UPC na Horizon postupně převáděni a během léta jim budou nabíhat všechny nové služby. Migraci všech stávajících zákazníků chce UPC stihnout do konce roku. 

„V již započaté první fázi jsme ke konci dubna převedli první 2 vlny zákazníků v Příbrami (1 200 zákazníků) a druhá vlna migrací proběhla v Hodoníně, Kroměříži, Liberci a Pardubicích (přibližně 5 000 zákazníků),“ uvádí UPC. Zákazníky bude o blížícím se převodu informovat dopisy a SMS zprávami.

S uvedením nové služby UPC představilo i nové cenové balíčky:

Zákazníci si ale budou moci objednat také vybavenější HD DVR mediabox s pokročilejšími možnostmi. Ten soustředí funkce kabelového modemu, „telefonní ústředny“, wi-fi routeru, set-top boxu a rekordéru. Umožňuje také spouštění aplikací – k dispozici jich mají být desítky, včetně těch pro sociální sítě jako je Facebook, Twitter nebo Youtube.

Přístroj zvládá také nahrávat až tři pořady najednou a ukládat je na interní harddisk. V průběhu května bude k dispozici také archiv, který bude obsahovat vybrané pořady z některých TV stanic za až sedm dnů zpět. Třešinka na dortu - set-top box má jednotné dálkové ovládání pro všechny funkce.


Autor: UPC

Horizon navíc umí doporučovat obsah napříč platformami na základě kontextu. Příklad: pokud uživatel otevře aplikaci YouTube, nabídne mu pořady související s těmi, které dříve sledoval v televizi.

Cloud 22 temata

Kromě služby Horizon UPC spouští i online videotéku MyPrime, která nabídne stovky filmů a seriálů, včetně hitů jako je House of Cards nebo Breaking Bad. Služba bude stát 99 Kč měsíčně a video bude možné sledovat na všech možných zařízeních i mimo domácnost. K MyPrime dostanou přístup i klienti služby Horizon Go (musí si ji ovšem předplatit).

Autor článku

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn