Vyplývá to z dokumentu s názvem Globální zpráva o úředních žádostech, kterou zveřejnil provozovatel sociální sítě Facebook. Zpráva obsahuje země, jejichž vlády či úřady požádaly Facebook v prvním pololetí o zpřístupnění údajů o uživatelích či účtech. Kromě počtu žádostí uvádí Facebook také počty účtů, o jejichž data měly úřady zájem. Některé žádosti totiž obsahují požadavky na zpřístupnění dat o více uživatelích najednou.
Firma také zveřejnila, jak byli žadatelé z jednotlivých zemí se svými požadavky úspěšní. O jaká konkrétní data se úřady zajímaly, však zřejmé není.
Tuzemské úřady podaly za sledované období celkem deset žádostí, ve kterých se domáhaly informací o třinácti účtech. Facebook vyhověl 60 procentům žádostí.
Tuzemské úřady tak byly podstatně úspěšnější než například ty v sousedním Polsku. Polské úřady totiž podaly celkem 233 žádostí, Facebook ale vyhověl jen v devíti procentech případů. Naopak žádosti ze Spojených států měly vysokou úspěšnost, a to i přesto, že americké úřady podaly zdaleka nejvíce žádostí. Za prvních šest měsíců jich bylo 12 tisíc a Facebook vyhověl v 79 procentech případů.