Hlavní navigace

České uživatele v červnu nejvíce trápil trojan JS/TrojanDownloader.Pegel.BR

14. 7. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Velmi aktivní hrozbou byl v červnu trojský kůň JS/TrojanDownloader.Pegel.BR, který patřil mezi tři nejčastěji detekované hrozby v mnoha zemích Evropy. Vyplývá to alespoň ze statistik společnosti ESET. Zmíněný trojský kůň útočí skrze webový prohlížeč. Využívá skript vložený do webových stránek, který uživatele přesměruje na jiný web, kde přes tag iframe stahuje a spouští další malware do špatně chráněných počítačů. V červnovém žebříčku pro Českou republiku obsadil JS/TrojanDownloader.Pegel.BR…

Velmi aktivní hrozbou byl v červnu trojský kůň JS/TrojanDownlo­ader.Pegel.BR, který patřil mezi tři nejčastěji detekované hrozby v mnoha zemích Evropy. Vyplývá to alespoň ze statistik společnosti ESET. Zmíněný trojský kůň útočí skrze webový prohlížeč. Využívá skript vložený do webových stránek, který uživatele přesměruje na jiný web, kde přes tag iframe stahuje a spouští další malware do špatně chráněných počítačů. V červnovém žebříčku pro Českou republiku obsadil JS/TrojanDownlo­ader.Pegel.BR první místo, protože mohl za 10,16 procenta ze všech nalezených infekcí. Celosvětově mu s podílem 2,29 procenta patří páté místo.

V České republice se sice z prvního místa po delší době poroučel nechvalně proslulý červ Conficker (s podílem 8,82 procenta mu za červen patří až druhé místo), ale pořád zůstává velkou hrozbou. Oproti květnu si v našich končinách k dobru připsal dalších pět desetin procentního bodu. Celosvětově si drží první místo (v červnu s podílem 9,79 procenta) a nejvíce trápí uživatele ve Slovinsku (29,17 procenta), Irsku (28,3 procenta) a na Ukrajině (19,2 procenta). Podílu nad deset procent ještě dosahuje v Egyptě, Portugalsku, Jižní Africe, Velké Británii, Rusku, Rumunsku a v Německu. Česká republika je ve výskytu červa Conficker na jedenáctém místě. (Tisková zpráva)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.