Hlavní navigace

Česko bude mít také vlastní obdobu WikiLeaks

Jiří Macich ml.

Americkým úřadům, politikům a diplomatům šlape na paty WikiLeaks, v Rusku vznikl podobně zaměřený projekt RosPil a v českém internetovém rybníčku se chystá PirateLeaks. Informuje o tom nedávno spuštěný server Česká pozice. PirateLeaks se chystá vdechnout život Česká pirátská strana během nejbližších dní.

Americkým úřadům, politikům a diplomatům šlape na paty WikiLeaks, v Rusku vznikl podobně zaměřený projekt RosPil a v českém internetovém rybníčku se chystá PirateLeaks. Informuje o tom nedávno spuštěný server Česká pozice. PirateLeaks se chystá vdechnout život Česká pirátská strana během nejbližších dní.

Marcom

Chceme, aby se k veřejnosti dostaly informace, které se k ní dostat mají. Sepsali jsme podmínky služby. Hlavním bodem je, že budeme přijímat utajené a cenzurované materiály, jež mají politický, etický, diplomatický nebo historický význam a nebyly dosud zveřejněny, uvedl Jakub Michálek, člen předsednictva Pirate Parties International, v rozhovoru pro Českou pozici.

Jakub Michálek zatím s nadsázkou říká, že před případnou perzekucí nemá vytipovaný zahraniční úkryt. Máme ale oproti WikiLeaks obrovskou výhodu, že jsme politická strana. Jakýkoliv útok na nás povede k tomu, že nás to zviditelní, a vzhledem k tomu, že náš zájem je oprávněný, získáme jedině podporu. S tím musí ten, kdo se nás pokusí zlikvidovat, počítat.

Našli jste v článku chybu?
8. 12. 2010 13:45
x (neregistrovaný)

jojo, na zvedavce chodim vzdycky kdyz se chci pobavit

vetsina lidi co tam prispiva by se mela jit lecit

8. 12. 2010 11:05
odkrývač (neregistrovaný)

vtipné :) Tak jo, já vám povím jak to s tím zvědavcem je. Zvědavec je pouze fiktivní "opoziční web", jakoby zveřejňuje to co je tajeno, ale jaký k tomu má důvod? Stačí se podívat na web a je jasno - přesměrovat tuhle cílovou skupinu na politickou stranu SSO, tedy mladých klausovců.. možná i proto v buletinu Úřadu pro ochranu osobních údajů vedeného právě přítelem Klause panem Němcem se objevuje zmínka o zvědavci :))) taky již delší dobu pozoruji, že kde se mluví o pirátech, tam se s*re někdo s o…