Hlavní navigace

Český plánovač výletů Tixik.com překročil hranice

14. 3. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Cestovní portál TIXIK.com spustil zajímavou aplikaci pro plánování výletů a dovolené. Technologické řešení vychází z vlastní informační databáze a z provázanosti s daty společnosti Google. Předností této novinky je například možnost zahrnout do plánu i zajímavosti po cestě. „Je to první projekt, který umožní plánovat výlety i daleko za hranice České republiky,“ říká Lenka Šedrlová, jednatelka TIXIK s.r.o., a dodává: „Turisté dostávají do rukou nástroj, kterým si vytvoří plán na míru, zdarma si…

Cestovní portál TIXIK.com spustil zajímavou aplikaci pro plánování výletů a dovolené. Technologické řešení vychází z vlastní informační databáze a z provázanosti s daty společnosti Google. Předností této novinky je například možnost zahrnout do plánu i zajímavosti po cestě.

„Je to první projekt, který umožní plánovat výlety i daleko za hranice České republiky,“ říká Lenka Šedrlová, jednatelka TIXIK s.r.o. a dodává: „Turisté dostávají do rukou nástroj, kterým si vytvoří plán na míru, zdarma si jej vytisknou nebo nahrají přes QR kód do mobilu a v případě potřeby si jej snadno upraví. Vše je propojené s rezervačními systémy cestovních služeb.“

Systém je aktuálně uvolněn v české, slovenské a anglické jazykové verzi a do konce měsíce března přibude dalších 12 jazyků.

Autor článku

Autor byl v letech 2008 – 2012 šéfredaktorem serveru Lupa.cz. Stál u zrodu řady projektů. Je spoluzakladatelem Energomonitoru, v CZ.NIC vedl projekt Turris. Je předsedou místní organizace Pirátské strany v Brandýse – Staré Boleslav.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).