Hlavní navigace

Český radioklub žádá po Nově veřejnou omluvu za reportáž

19. 3. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
19. 3. 2008

Český radioklub nezůstal pouze u slibů a včera poslal stížnost přímo televizi Nova. Proč? Komerční jednička totiž odvysílala v neděli večer ve své hlavní zpravodajské relaci reportáž o tom, že existuje další způsob, jak mezi uživateli dopravovat videa např. s pedofilním obsahem. Český radioklub (ČRK) v dopise uvádí, že v reportáži byl nepravdivě jako radioamatér uveden hlavní aktér, který byl soudem prohlášený za pedofila a za zavádějící lze považovat i uvedení radioamatérské činnosti do jakékoli souvislosti s přenosem videosouborů obsahujících dětskou pornografii.

K TÉMATU: Radioamatérům se nelíbí včerejší reportáž TV Nova

MM socky3

Představitelé ČRK ve svém dopise doslova uvádějí, že si neumí představit, jak lze „zneužívat rádiové vlny na pedofilii,“ nepochybují však o tom, že takto bylo v televizním vysílání uveřejněno sdělení obsahující tvrzení, které se dotýká cti a důstojnosti fyzických osob. Český radioklub proto vyzval Novu, aby se v Televizních novinách jeho členům omluvila a skutečnost uvedla na pravou míru i na svých webových stránkách. Jak řekl serveru DigiZone.cz předseda ČRK Jaromír Voleš, sdružení v současnosti probírá situaci se svými právníky a zvažuje další postup včetně stížnosti na Radu pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV).

DOKUMENT: Dopis generálnímu řediteli TV Nova (DOC, 40 kB)

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.