Hlavní navigace

Český rozhlas oslaví své devadesátiny s posluchači v Divadle na Vinohradech

29. 4. 2013
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Posluchači, kteří se nebudou moci slavnostního večera zúčastnit přímo v Divadle na Vinohradech, si ho mohou mj. naladit na vlnách Dvojky a regionálních stanic Českého rozhlasu.

Významné jubileum si letos připomíná nejen Česká televize, ale jak jistě naši čtenáři vědí, i veřejnoprávní rozhlas. Ten letos oslaví své devadesátiny a při této příležitosti chce mít u této významné události i posluchače. Proto si na neděli 19. května ve spolupráci s Divadlem na Vinohradech připravil hudebně-společenský večer. Lístky jsou stále ještě k dispozici, a to na webových stránkách http://www.divadlonavinohradech.com. Představení začíná ve 20 hodin a potrvá symbolických 90 minut. Průvodci večerem budou Martina Kociánová a Vladimír Kroc.

ROZHOVOR K TÉMATU: Peter Duhan: Český rozhlas Dvojka se opět přejmenuje. Usilujeme o čtvrtý okruh

Pro Československý a Český rozhlas pracovali a mnohdy ještě pracují lidé, kteří vysílání tohoto média zasvětili celý svůj život a stali se páteří jeho tvorby. Jejich jména jsou někdy zvučná, někdy méně, ale každý z nich se stal Českému rozhlasu ve svém oboru velkou oporou a přínosem, uvedl při této příležitosti generální ředitel Českého rozhlasu Peter Duhan. Koncept slavnostního večera připravil divadelní dramatik a vysokoškolský profesor Jan Vedral, režie se ujala režisérka Natália Deáková. Posluchači, kteří nebudou moci být přítomni na živo, mohou ladit Dvojku a regionální stanice ČRo.

ICTZ23

ČTĚTE TAKÉ: Měli jsme ještě variantu s malým „r“, říká šéf tvůrců nového loga Českého rozhlasu

A na koho se mohou šťastlivci, kterým se podaří získat lístek přímo do Divadla na Vinnohradech, těšit? Budou to Hana Maciuchová, Viktor Preiss, Jana Štěpánková, Petr Rychlý, Barbora Poláková nebo Otakar Brousek st. Pod vedením Vladimíra Valoviče zahraje swingová hudba Rozhlasového Big Bandu Gustava Broma a jako hudební hosté vystoupí Aneta Langerová, Eva Pilarová, Martin Chodúr nebo Petra Janů, prozradil ředitel Odboru komunikace a vnějších vztahů ČRo Jakub Čížek. Součástí večera bude také předání cen významným osobnostem za dlouhodobý přínos veřejnoprávní instituci, a to přímo z rukou generálního ředitele Petera Duhana.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.