Hlavní navigace

ČRo 2 Praha

Nejposlouchanějším rádiem zůstává Impuls, denní poslechovost klesla u Dvojky Českého rozhlasu

UVNITŘ PREZENTACE – Rozhlasové stanice osloví každý týden kolem sedmi a půl milionu posluchačů. Nejposlouchanější z nich, Rádio Impuls, si jednou týdně naladí téměř dva miliony lidí.

Doba čtení: 2 minuty

Dnes odpoledne se uskuteční veřejná debata o směřování rozhlasové Dvojky

SLEDUJTE PŘÍMÝ PŘENOS V ČLÁNKU – Rada Českého rozhlasu organizuje další veřejnou debatu, tentokrát věnovanou možnému dalšímu vývoji stanice Dvojka.

11. 5. 2016 6:00
Doba čtení: 2 minuty

Impuls stále nejposlouchanějším celoplošným rádiem

Nejvíce posluchačů si tradičně udržel Impuls, na druhém místě se umístila Evropa 2, na třetím Frekvence 1 a Radiožurnálu zůstala bramborová medaile.

Doba čtení: 1 minuta

Český rozhlas chystá spuštění nových VKV vysílačů, vyřeší problematické pokrytí

„Dále také pokračujeme v naší snaze, aby byla pro co nejširší okruh posluchačů dostupná stanice ČRo Plus, která vysílá od 2. listopadu nově na VKV a s rozšířeným programem,“ uvedl ČRo.

Doba čtení: 2 minuty

V Praze nepůjdou několik hodin některé VKV stanice, vysílač Petřín čeká výluka

Při plánované výluce bude provedena pravidelná kontrola vysílače, anténních systémů, údržba energetiky a vysílací techniky.

10. 11. 2015 8:00
Doba čtení: 1 minuta

Český rozhlas přepnul některé menší VKV vysílače a dokrývače do mono režimu

Sám šéf techniky veřejnoprávního média Karel Zýka přiznává, že nejde o optimální situaci, ale naopak stav, který vysílání v pásmu VKV vrací o řadu let nazpět.

Doba čtení: 3 minuty

Český rozhlas spouští digitální vysílání ze Žižkova, jeho devizou bude zvuková kvalita

UVNITŘ PREZENTACE – Kromě devíti rozhlasových stanic bude multiplex obsahovat také pět testovacích programových pozic, kde bude moci veřejnoprávní médium testovat různá nastavení.

Doba čtení: 2 minuty

VKV síť Rádia Plus bude mít deset vysílačů, Vltavě odebere i významné kóty

Všechny kmitočty Rádia Plus budou fungovat v mono režimu, a to vzhledem k tomu, že půjde čistě o stanici mluveného slova. Využitelný dosah vysílačů tak bude zhruba dvojnásobný.

Doba čtení: 3 minuty

Český rozhlas naznačil chystané změny ve své VKV síti, dotknou se i Prahy

Změny ve VKV síti se podle Českého rozhlasu dotknou nejvíce stanice Vltava, které se o několik procent zhorší pokrytí. Dopad na posluchače bude ovšem v reálu minimální.

Doba čtení: 2 minuty

Pražský Petřín čeká zítra nad ránem několikahodinová výluka VKV rozhlasu

Při plánované výluce bude provedena pravidelná kontrola vysílače, anténních systémů, údržba energetiky a vysílací techniky.

Doba čtení: 1 minuta

Údržbové přestávky jsou nutné i na středních vlnách, odmlčí se Domamil

Středovlnných lokalit Husova kolonie, Stará Role, Svinov ani Liblice se uvedená výluka netýká a budou nadále fungovat beze změn.

20. 5. 2015 8:00
Doba čtení: 1 minuta

Český rozhlas spustil nový webový přehrávač, nabízí řadu doprovodných služeb

„Náš webový přehrávač je v současnosti nejsofistikovanějším rozhlasovým přehrávačem na českém internetu,“ pochválil si ředitel Centra Nová média Českého rozhlasu Alexandr Pícha.

Doba čtení: 2 minuty

Po kardinálu Dukovi bude promlouvat z vln Dvojky i bývalý prezident Klaus

„Jestliže je mezi hosty názorového rozhlasového pořadu osobnost, která stála deset let v čele státu, tak to je bezesporu prestižní záležitost,“ pochválil si skutečnost šéf stanice Miroslav Dittrich.

Doba čtení: 1 minuta

Kardinál Duka se vrátí na vlny Českého rozhlasu, promlouvat bude na Dvojce

„Pravdivé slovo je pro mě jako pro křesťana vyjádřením vztahu k Bohu, ve stejném duchu bych rád vedl dialog s posluchači Českého rozhlasu Dvojky,“ konstatoval Dominik Duka.

Doba čtení: 1 minuta

Náročnou mediální platformu zaštítí firma provázaná s provozovatelem DigiZone

O základní podobě klíčových prvků rozhodne inspirační analýza webu, která přinese responzivní řešení pro nejrozmanitější a unikátní typy obsahu na webu Českého rozhlasu.

2. 2. 2015 6:30
Doba čtení: 1 minuta

České Radiokomunikace získaly další klíčovou distribuční zakázku

TÝDENNÍ REVIZE – Uplynulý týden byl bez pochyby ve znamení Českého rozhlasu. Kromě výsledku tendru na provozovatele jeho VKV sítě jsme se dozvěděli i o plánech s digitálním vysíláním.

31. 1. 2015 0:00
Doba čtení: 5 minut

Český rozhlas nevylučuje, že dojde k překoordinaci některých VKV vysílačů

Bez pochyby se nebude měnit nic na dominantních českých vysílačích, jakými jsou Žižkov, Ještěd, Buková hora, Krašov a řada dalších. Ty patří Českým Radiokomunikacím.

Doba čtení: 2 minuty

VKV vysílače veřejnoprávního rozhlasu budou provozovat pouze Radiokomunikace

Smlouva je na dobu deseti let. Platit začíná letos a ze strany operátora musí být dodržována až do samého konce. Český rozhlas ji však může vypovědět již po třech letech.

Doba čtení: 2 minuty

Český rozhlas chce do roku 2017 pokrýt digitálním signálem velké aglomerace

Ještě v letošním roce chce Český rozhlas spustit řádné digitální vysílání na finálním kmitočtu 12C z vysílače Žižkov. Veřejnoprávní multiplex by pokryl 10 až 15 % populace.

Doba čtení: 2 minuty

Český rozhlas zpřístupnil poslech svých stanic přímo z plochy operačního systému

Aplikací pro počítače a laptopy jdeme zdánlivě proti proudu – jakoby proti boomu mobilních aplikací. 70 procent návštěvníků nás ale stále vyhledává na počítačích,“ uvedl ředitel Centra Nová média Alexandr Pícha.

Doba čtení: 1 minuta

Síť VKV vysílačů Českého rozhlasu chce provozovat také společnost Teleko

Hlavní kritéria při rozhodování o vítězi tendru jsou podle veřejné zakázky, kterou Český rozhlas vyvěsil na svém webu, cena a kvalita služby. U ceny bude nejlépe hodnocena nejnižší nabídka.

10. 11. 2014 11:41
Doba čtení: 2 minuty

Český rozhlas navštíví 28. října premiéři Česka a Slovenska Bohuslav Sobotka a Robert Fico

Na Den české státnosti, který připomíná výročí založení samostatného Československa, se sejdou premiéři obou zemí bývalé federace a přednesou společný projev, který bude přenášet ČRo Dvojka

Doba čtení: 1 minuta

Tendr na zajištění provozu VKV vysílačů Českého rozhlasu bude trvat déle

Veřejnoprávní médium si taktéž od nové smlouvy, která začne platit od příštího roku, slibuje lepší technickou kvalitu celé sítě VKV vysílačů. Nemělo by prý například docházet k výpadkům signálu.

15. 10. 2014 12:34
Doba čtení: 2 minuty

Český rozhlas Dvojka prošel proměnou. „Spolu je nám hezky“, vyzývá posluchače

Veřejnoprávní rozhlas dnes zároveň oficiálně otevřel své nové výstavní prostory Galerie Vinohradská 12, která bude sloužit pro setkávání posluchačů a běžných lidí „z ulice“.

Doba čtení: 2 minuty

Český rozhlas vyhlašuje očekávaný tendr na provoz svých VKV vysílačů do roku 2025

„Desetiletý je, protože předpokládáme, že analogové vysílání bude pokračovat ještě deset let. Ale není to tak, že by to byl pevný kontrakt na deset let,“ uvedl v rozhovoru pro náš web náměstek Michal Koliandr.

Doba čtení: 2 minuty

Tereza Krásenská už nebude mluvčí Českého rozhlasu, odchází z něj na vlastní žádost

Podle informací, které přinesl ekonomický deník E15, figuruje Krásenská jako jedna z obviněných v souvislosti s někdejší magistrátní zakázkou pro hlavní město.

Doba čtení: 1 minuta

Moravskoslezský kraj se bude muset obejít bez středovlnného signálu

Výluka Svinova je dnes jedinou denní údržbovou přestávkou, která proběhne. Ty další naplánovaly České Radiokomunikace na zítřek.

8. 7. 2014 8:00
Doba čtení: 1 minuta

Místopředseda Rady Českého rozhlasu Jiří Vejvoda: Tendr na analog dává smysl, ale musíme ho pohlídat

„Při jednání Rady Českého rozhlasu mi občas zabliká taková vnitřní kontrolka. Jsou záležitosti, po kterých půjdu,“ konstatuje v rozhovoru pro DigiZone.cz čerstvý radní Jiří Vejvoda

30. 6. 2014 0:00
Doba čtení: 14 minut

Část Moravy dnes bude několik hodin bez středních vln

Výluka Dobrochova je dnes jedinou denní údržbovou přestávkou, která proběhne. Ty další naplánovaly České Radiokomunikace u méně významných lokalit na zítřek.

21. 5. 2014 8:30
Doba čtení: 1 minuta

Poslanci opět otevřeli možnost spojení České televize a Českého rozhlasu

„Na Slovensku se to podařilo a problémy, o kterých se hovořilo, už nejsou. Jsou to obrovské finanční úspory,“ apeloval na dnešním setkání volebního výboru poslanecké sněmovny Vítězslav Jandák.

Doba čtení: 2 minuty