Hlavní navigace

Tendr na zajištění provozu VKV vysílačů Českého rozhlasu bude trvat déle

15. 10. 2014
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Veřejnoprávní médium si taktéž od nové smlouvy, která začne platit od příštího roku, slibuje lepší technickou kvalitu celé sítě VKV vysílačů. Nemělo by prý například docházet k výpadkům signálu.

Déle, než Český rozhlas předpokládal, bude trvat tendr na budoucího provozovatele VKV vysílačů veřejnoprávního média. Veřejná soutěž vyhlášená v polovině srpna, měla končit původně zítra, ve čtvrtek 16. října, respektive do té doby se mohli hlásit zájemci z řad poskytovatelů telekomunikačních služeb. Nový termín podání přihlášek byl stanoven na čtvrtek 6. listopadu. Veřejnoprávní rozhlas oznámil, že se tak stalo na základě žádosti jednoho z účastníků tendru. Kterého, to pochopitelně Český rozhlas neuvedl.

K TÉMATU: Český rozhlas vyhlašuje očekávaný tendr na provoz svých VKV vysílačů do roku 2025

Chceme, aby veřejná soutěž o nejvhodnější nabídku byla maximálně transparentní. Zároveň chceme mít možnost posoudit nabídky co nejširšího spektra uchazečů. Posun termínu také samotný tendr nijak nezbrzdí. Proto jsme se rozhodli žádosti vyhovět. Cílem soutěže a nové smlouvy je zajistit technicky kvalitnější a bezpečnější distribuci signálu, než je vysílání přes satelit a dále aktualizovat a sjednotit technické a provozní podmínky vysílačů, konstatoval Michal Koliandr, náměstek generálního ředitele pro správu a provoz.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Český rozhlas se chystá těsně před digitalizací mohutně utrácet za analog (Doplněno)

Nový provozovatel VKV vysílačů bude moci zajišťovat jejich chod až do 31. října 2025, kdy se předpokládá, že by Česká republika měla nejpozději přejít na digitální rozhlasové vysílání. Český rozhlas si od veřejné soutěže mimo jiné slibuje to, že nyní bude síť FM vysílačů provozovat jediná společnost. Doposud tomu tak nebylo. Jeho dominantním poskytovatelem vysílacích služeb v pásmu VKV jsou aktuálně České Radiokomunikace, kterým patří všechny dominantní vysílače u nás, jako jsou Žižkov, Ještěd, Kleť, Krásné a řada dalších.

ebf - partner 1

ČTĚTE TAKÉ: Nad miliardovým tendrem Českého rozhlasu na analogové vysílání je jasněji

Veřejnoprávní médium si taktéž od nové smlouvy, která začne platit od příštího roku, slibuje lepší technickou kvalitu celé sítě VKV vysílačů. Díky nové smlouvě bude moci Český rozhlas svým posluchačům poskytovat kvalitní služby, které nebudou ohrožovat výpadky. Obzvláště důležité je to při krizových situacích, jako jsou například povodně. Zároveň díky jednomu dodavateli získáme výhodnější podmínky a zjednodušíme smluvní vztahy, kterých je nyní bezmála 40, doplnil náměstek Českého rozhlasu Michal Koliandr.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).