Hlavní navigace

ČRo 3 Vltava

Odvolaného Petra Fischera nahradí v čele Vltavy editorka Jaroslava Haladová

Novou šéfredaktorkou stanice Český rozhlas Vltava se od začátku února stane Jaroslava Haladová, dosavadní editorka v redakci kulturní publicistiky. Nahradí tak odvolaného Petra Fischera, kterému vedení veřejnoprávního rozhlasu neprodloužilo po dvou…

22. 1. 2019 16:07

Odchod šéfa Vltavy Petra Fischera provázejí rozpory, nástupce bude znám příští týden

Generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral se rozhodl po dvou letech neprodloužit smlouvu stávajícímu šéfredaktorovi stanice Vltava Petru Fischerovi. Fischer byl do funkce jmenován bez výběrového řízení před dvěma lety a podle vedení rozhlasu…

Počet uživatelů HbbTV překročil hranici 1,3 milionu diváků a certifikovaných DVB-T2 televizorů už je přes tisíc

TÝDENNÍ REVIZE – Pravidelný seriál zmapoval deset klíčových zobrazovacích technologií, vysílací Rada udělila čtyři televizní licence a Vltava představila nové programové schéma.

30. 9. 2017 0:00
Doba čtení: 5 minut

Impuls stále nejposlouchanějším celoplošným rádiem

Nejvíce posluchačů si tradičně udržel Impuls, na druhém místě se umístila Evropa 2, na třetím Frekvence 1 a Radiožurnálu zůstala bramborová medaile.

Doba čtení: 1 minuta

Český rozhlas spouští v Jihlavě nový vysílač pro Vltavu, kvůli startu Plusu na VKV

„Za vstup do sítě VKV FM vděčí Plus především dalším stanicím Vltava, Dvojka, Regina Praha a Sever,“ připomněl mluvčí veřejnoprávní instituce Jiří Hošna.

30. 10. 2015 10:09
Doba čtení: 1 minuta

Český rozhlas spouští digitální vysílání ze Žižkova, jeho devizou bude zvuková kvalita

UVNITŘ PREZENTACE – Kromě devíti rozhlasových stanic bude multiplex obsahovat také pět testovacích programových pozic, kde bude moci veřejnoprávní médium testovat různá nastavení.

Doba čtení: 2 minuty

VKV síť Rádia Plus bude mít deset vysílačů, Vltavě odebere i významné kóty

Všechny kmitočty Rádia Plus budou fungovat v mono režimu, a to vzhledem k tomu, že půjde čistě o stanici mluveného slova. Využitelný dosah vysílačů tak bude zhruba dvojnásobný.

Doba čtení: 3 minuty

Český rozhlas naznačil chystané změny ve své VKV síti, dotknou se i Prahy

Změny ve VKV síti se podle Českého rozhlasu dotknou nejvíce stanice Vltava, které se o několik procent zhorší pokrytí. Dopad na posluchače bude ovšem v reálu minimální.

Doba čtení: 2 minuty

Český rozhlas spustil nový webový přehrávač, nabízí řadu doprovodných služeb

„Náš webový přehrávač je v současnosti nejsofistikovanějším rozhlasovým přehrávačem na českém internetu,“ pochválil si ředitel Centra Nová média Českého rozhlasu Alexandr Pícha.

Doba čtení: 2 minuty

Češi si budou vyměňovat s Rumuny rozhlasové pořady

UVNITŘ FOTO – Veřejnoprávní média z České republiky a Rumunska už spolupracovali loni na účasti našeho symfonického orchestru během druhého ročníku festivalu RadiRo.

2. 2. 2015 11:46
Doba čtení: 1 minuta

Náročnou mediální platformu zaštítí firma provázaná s provozovatelem DigiZone

O základní podobě klíčových prvků rozhodne inspirační analýza webu, která přinese responzivní řešení pro nejrozmanitější a unikátní typy obsahu na webu Českého rozhlasu.

2. 2. 2015 6:30
Doba čtení: 1 minuta

České Radiokomunikace získaly další klíčovou distribuční zakázku

TÝDENNÍ REVIZE – Uplynulý týden byl bez pochyby ve znamení Českého rozhlasu. Kromě výsledku tendru na provozovatele jeho VKV sítě jsme se dozvěděli i o plánech s digitálním vysíláním.

31. 1. 2015 0:00
Doba čtení: 5 minut

Český rozhlas nevylučuje, že dojde k překoordinaci některých VKV vysílačů

Bez pochyby se nebude měnit nic na dominantních českých vysílačích, jakými jsou Žižkov, Ještěd, Buková hora, Krašov a řada dalších. Ty patří Českým Radiokomunikacím.

Doba čtení: 2 minuty

VKV vysílače veřejnoprávního rozhlasu budou provozovat pouze Radiokomunikace

Smlouva je na dobu deseti let. Platit začíná letos a ze strany operátora musí být dodržována až do samého konce. Český rozhlas ji však může vypovědět již po třech letech.

Doba čtení: 2 minuty

Český rozhlas chce do roku 2017 pokrýt digitálním signálem velké aglomerace

Ještě v letošním roce chce Český rozhlas spustit řádné digitální vysílání na finálním kmitočtu 12C z vysílače Žižkov. Veřejnoprávní multiplex by pokryl 10 až 15 % populace.

Doba čtení: 2 minuty

Český rozhlas zpřístupnil poslech svých stanic přímo z plochy operačního systému

Aplikací pro počítače a laptopy jdeme zdánlivě proti proudu – jakoby proti boomu mobilních aplikací. 70 procent návštěvníků nás ale stále vyhledává na počítačích,“ uvedl ředitel Centra Nová média Alexandr Pícha.

Doba čtení: 1 minuta

Síť VKV vysílačů Českého rozhlasu chce provozovat také společnost Teleko

Hlavní kritéria při rozhodování o vítězi tendru jsou podle veřejné zakázky, kterou Český rozhlas vyvěsil na svém webu, cena a kvalita služby. U ceny bude nejlépe hodnocena nejnižší nabídka.

10. 11. 2014 11:41
Doba čtení: 2 minuty

Tendr na zajištění provozu VKV vysílačů Českého rozhlasu bude trvat déle

Veřejnoprávní médium si taktéž od nové smlouvy, která začne platit od příštího roku, slibuje lepší technickou kvalitu celé sítě VKV vysílačů. Nemělo by prý například docházet k výpadkům signálu.

15. 10. 2014 12:34
Doba čtení: 2 minuty

Český rozhlas vyhlašuje očekávaný tendr na provoz svých VKV vysílačů do roku 2025

„Desetiletý je, protože předpokládáme, že analogové vysílání bude pokračovat ještě deset let. Ale není to tak, že by to byl pevný kontrakt na deset let,“ uvedl v rozhovoru pro náš web náměstek Michal Koliandr.

Doba čtení: 2 minuty

Tereza Krásenská už nebude mluvčí Českého rozhlasu, odchází z něj na vlastní žádost

Podle informací, které přinesl ekonomický deník E15, figuruje Krásenská jako jedna z obviněných v souvislosti s někdejší magistrátní zakázkou pro hlavní město.

Doba čtení: 1 minuta

Poslanci opět otevřeli možnost spojení České televize a Českého rozhlasu

„Na Slovensku se to podařilo a problémy, o kterých se hovořilo, už nejsou. Jsou to obrovské finanční úspory,“ apeloval na dnešním setkání volebního výboru poslanecké sněmovny Vítězslav Jandák.

Doba čtení: 2 minuty

Český rozhlas spustil e-shop Radioteka.cz, láká na stažení některých titulů zdarma

„Jsem moc rád, že se podařilo po letech důkladných příprav spustit Radiotéku Českého rozhlasu a tím veřejnosti ve větší míře otevřít náš archiv,“ uvedl šéf veřejnoprávního média Peter Duhan.

15. 5. 2014 13:17
Doba čtení: 2 minuty

Český rozhlas Vltava oslaví padesátiny, chystá proměnu svého vysílání

Rozhlas dá mimo jiné možnost posluchačům se v sobotu 3. května osobně setkat s hercem Jiřím Suchým, který je v půl desáté přivítá ve Studiu 2. Ke slyšení bude také na rozhlasových vlnách.

Doba čtení: 2 minuty

Plzeňsko bude do 15 hodin bez signálu některých VKV rádií

Bez rozhlasového signálu některých stanic budou až do odpoledne posluchači v Plzeňském kraji. České Radiokomunikace naplánovaly údržbovou přestávku na vysílacím stanovišti Radeč.

1. 4. 2014 9:00
Doba čtení: 1 minuta

Česká televize i Český rozhlas mění po smrti herce Otakara Brouska svůj program

Změnu ve vysílání oznámily také Nova a Nova Cinema. První stanice nasadí v sobotu od půl jedné odpoledne Tajemství zlatého Budddhy, druhá v neděli v 9:10 Noční šachovou partii.

Doba čtení: 1 minuta

Výluka Žižkova se blíží, v úterý nepůjde v Praze VKV rozhlas ani televize

Server DigiZone.cz přináší seznam alternativních frekvencí, na kterých by Pražané ve vybraných městských částech mohli zachytit s výjimkou Reginy a Rádia City své oblíbené stanice.

3. 3. 2014 8:00
Doba čtení: 2 minuty

Rada Českého rozhlasu schválila jeho šéfovi Duhanovi téměř půlmilionovou­ odměnu

Peter Duhan si odměnu zasloužil mimo jiné za dodržování Kodexu a Statusu ČRo, dodržování usnesení rady a dosažení podílu Českého rozhlasu na trhu 21,8 procenta.

Doba čtení: 1 minuta

Poslanci rozhodnou 18. února tajně o užším výběru kandidátů do mediálních rad

UVNITŘ SEZNAMY – Veřejnoprávní média chtějí kontrolovat mimo jiné moderátorka a bývalá mluvčí Eva Jurinová nebo někdejší programová ředitelka Primy a České televize Kateřina Fričová.

6. 2. 2014 14:28
Doba čtení: 2 minuty

Prahu čeká v březnu neobvyklá výluka VKV rozhlasu, proběhne přes den

UVNITŘ SEZNAM KMITOČTŮ – Zatímco televizní signál bude moci nahradit v části Prahy středočeský Cukrák, rozhlasové vysílání některých stanic bude bez náhrady vypnuto.

6. 2. 2014 6:30
Doba čtení: 1 minuta

Veřejnoprávní média chtějí kontrolovat mimo jiné Jurinová, Fričová i Uhde

Ve své funkci, minimálně jako radní, by chtěl pokračovat v kontrolním orgánu Českého rozhlasu Tomáš Ratiborský. Ten je v současné době předsedou Rady ČRo.

Doba čtení: 1 minuta