Hlavní navigace

Prahu čeká v březnu neobvyklá výluka VKV rozhlasu, proběhne přes den

6. 2. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

UVNITŘ SEZNAM KMITOČTŮ – Zatímco televizní signál bude moci nahradit v části Prahy středočeský Cukrák, rozhlasové vysílání některých stanic bude bez náhrady vypnuto.

Hlavní město České republiky čeká na začátku března opět výluka rozhlasového i televizního vysílání na pražském Žižkově. Tentokrát bude ale údržbová přestávka v něčem neobvyklá. Zatímco si obyvatelé hlavního města zvykli na to, že rádia šířena ze Žižkova utichnou v noci, 4. března tomu bude jinak. České Radiokomunikace naplánovaly výluku jako denní. Konkrétně bude trvat v době od 9 do 15 hodin. Při loňské údržbové přestávce se Žižkov odmlčel v době od půlnoci do šesté hodiny ranní. Běžné Pražany, kteří tak nežijí nočním životem, de facto vůbec nezasáhl. Tentokrát tomu ovšem bude jinak.

BLOG LUKÁŠE POLÁKA: Po roce opět umlkl Žižkov a v Praze bylo co poslouchat

BRAND23 Workshop

A jaký je důvod k tomu, že výluka VKV rozhlasu na hlavním pražském vysílači proběhne přes den? Důvodem jsou nezbytné práce na energetice objektu, uvedl stručně tiskový mluvčí operátora Kamil Chalupa, který tímto zároveň potvrdil, že informace, jež je uvedená na webu Českých Radiokomunikací, není chybná. Náhradou za Žižkov mohou být posluchačům některé mimopražské vysílače, například liberecký Ještěd, východočeská Černá hora, ústecká Buková hora nebo „plzeňský“ Krašov. Pro zájemce o dálkový příjem bude vypnutí frekvencí pražského vysílače velmi vítanou možností, jak prověřit uvolněné kmitočty.

VKV kmitočty, které se 4. března na několik hodin odmlčí:

  • 92.6 MHz – ČRo Regina – jediný vysílač stanice
  • 93.7 MHz – Rádio City – jediný vysílač stanice
  • 94.6 MHz – ČRo Radiožurnál – možnost příjmu z mimopražských vysílačů
  • 96.6 MHz – Impuls – možnost příjmu z mimopražských vysílačů
  • 102.5 MHz – Frekvence 1 –  – možnost příjmu z mimopražských vysílačů
  • 105.0 MHz – ČRo Vltava – možnost příjmu z mimopražských vysílačů

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).