Hlavní navigace

Dnes odpoledne se uskuteční veřejná debata o směřování rozhlasové Dvojky

11. 5. 2016
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

SLEDUJTE PŘÍMÝ PŘENOS V ČLÁNKU – Rada Českého rozhlasu organizuje další veřejnou debatu, tentokrát věnovanou možnému dalšímu vývoji stanice Dvojka.

Diskusní setkání se uskuteční ve středu 11. května od 16 hodin v Atriu budovy Českého rozhlasu, ke vstupu je možné využít recepci v ulici Římská. Cílem veřejné debaty je podle jejích organizátorů zamyslet se nad současnou podobou a směřováním Dvojky jako stanice rodinného typu. Mezi účastníky panelové diskuse byli pozvání jak interní zaměstnanci Českého rozhlasu, tak externí odborníci.

Zájemci mohou sledovat přímý přenos ze setkání na webových stránkách Rady ČRo a stanice Dvojka nebo prostřednictvím odkazu na server YouTube, dostupného níže.

Přenos se spustí automaticky zahájením diskuse (nebo klikněte na ikonku přehrávání):


Diskutovat bude šéfredaktor Dvojky i hudební dramaturg České televize

Za Český rozhlas se panelové diskuse zúčastní šéfredaktor Dvojky Miroslav Dittrich, programová ředitelka Českého rozhlasu Eva Hazdrová Kopecká, muzikolog Michael Prostějovský a moderátor Václav Žmolík. Rada Českého rozhlasu přizvala k diskusi mediální teoretičku Zdenku Burešovou, profesora Jana Jiráka, publicistu Jana Koláře a hudebního skladatele Radima Smetanu. Stejně jako březnová debata věnovaná stanici Vltava bude diskuse o Dvojce otevřená i komentářům a otázkám přítomné veřejnosti.

ČTĚTE TAKÉ: Personální změny v Českém rozhlase a ve vedení jeho Rady

CIF - osobnosti

Generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral v rozhovoru pro server DigiZone přiznal, že chystaná debata o Dvojce bude oproti předchozímu setkání týkajícímu se Vltavy o něco zásadnější. Dvojka je na rozdíl od Vltavy mnohem složitější stanicí, protože jde o plnoformátovou multižánrovou stanici rodinného typu, která dnes už v podstatě nemá v Evropě obdoby. Řada nedávných změn byla myšlena i provedena dobře, ale některé prostě nevyšly, což se dnes může projevovat i na její klesající poslechovosti. Jsem zvědav, zda v diskusi zazní nějaký zásadní poznatek ke směřování stanice, které bych osobně nijak výrazně měnit nechtěl. Ale na názory posluchačů se samozřejmě těším, uvedl ve zmiňovaném rozhovoru Zavoral.

KOMPLETNÍ ROZHOVOR: René Zavoral – Na digitalizaci jsme připraveni, chybí nám ale potřební partneři

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od roku 2016 do února 2019 vedl DigiZone.cz. Do redakce přišel z týdeníku Marketing & Media. V minulosti působil jako marketingový manažer Českého rozhlasu, redaktor týdeníku Strategie nebo reportér pořadu Občanské judo.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).