Hlavní navigace

Český rozhlas otevřel zpravodajský post v Číně

31. 1. 2017
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Český rozhlas
Síť zahraničních zpravodajů Českého rozhlasu se od ledna 2017 rozšířila o post v Čínské lidové republice. Zpravodajem se sídlem v Pekingu se stal David Jakš.

Jakš je zkušený novinář, který pracoval v tištěných médiích i v televizi a který se na Čínu specializuje dlouhodobě.

Celý asijsko–pacifický region je dnes hybatelem v oblastech ekonomiky, dopravy, investic a přesouvají se tam rozhodnutí, která ovlivňují celý svět. Čína je dnes vnímána většinou jen politicky, což je chyba. Denně se tam odvíjí spousta lidských příběhů a tempo, jakým se tam vše mění, nemá jinde ve světě obdoby, říká Jakš.

Zpravodajská síť Českého rozhlasu, která je ze všech českých médií nerozšířenější, se tak rozrostla už na deset postů: kromě Číny už fungují zpravodajové na Slovensku, v Rusku, Polsku, Německu, Francii, Velké Británii, v Bruselu coby sídle institucí Evropské unie a také na Blízkém východě a ve Spojených státech.

Autor článku

Od roku 2016 do února 2019 vedl DigiZone.cz. Do redakce přišel z týdeníku Marketing & Media. V minulosti působil jako marketingový manažer Českého rozhlasu, redaktor týdeníku Strategie nebo reportér pořadu Občanské judo.