Hlavní navigace

Český rozhlas je připraven expandovat se zpravodajstvím i do palubních systémů

7. 3. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Významnou novinku, kterou chystá pro své koncesionáře na příští rok veřejnoprávní instituce, je fulltextové vyhledávání zvukového archivu od roku 1923 až do současnosti.

Kromě zpravodajství, které bude dostupné prostřednictvím mobilních aplikací, by Český rozhlas rád expandoval i do palubních systémů některých dopravců. Jako konkrétní příklad uvedl dnes analytik strategického rozvoje veřejnoprávního média Filip Rožánek Leo Express. Dopravce konkuruje Českým drahám se svými vlaky na trase Praha – Bohumín. S žádnou firmou se ale instituace prozatím nedomluvila. Rožánek prezentoval vize Českého rozhlasu na konferenci TVCON 2013, kterou pořádá server DigiZone.cz ve spolupráci se společností Mautilus.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Český rozhlas Rádio Junior bude podporovat nová aplikace pro televizory Samsung

Technicky jsme na toto řešení připraveni, uvedl Rožánek, který upozornil, že veřejnoprávní rozhlas už není dávno pouze médiem distribuovaným prostřednictvím klasických přijímačů. Český rozhlas je podle jeho slov připraven na strategii jednoho obsahu ve spoustě platforem. Nebereme to tak, že bychom chtěli do těchto aplikaci investovat primárně. Snažíme se najít výhodné řešení pro obě strany, jak pro nás, tak i pro vývojáře, uvedl analytik strategického rozvoje ČRo.

CIF23

ČTĚTE TAKÉ: Analytik Českého rozhlasu: Nové okruhy osloví jednotky tisíc posluchačů denně

Významnou novinku, kterou chystá Český rozhlas na příští rok, je fulltextové prohledávání svého zvukového archivu od roku 1923 do současnosti. Veřejnoprávní médium chce tuto novinku propojit s internetovým obchodem, jehož provoz připravuje. Jak už bylo dříve medializováno, e-shop bude sloužit k prodeji nahrávek z devadesátiletého archivu Českého rozhlasu. Instituce připravuje rozsáhlý upgrade mobilních aplikací. Naším cílem je podchytit různé platformy, aniž bychom do toho museli výrazně investovat, konstatoval Rožánek.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).