Hlavní navigace

Český rozhlas Plus se zaměří na posluchače starší 30 let. Chce jich mít okolo 60 tisíc

28. 11. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Programový okruh, který bude dostupný prostřednictvím středních vln a digitálních forem distribuce, má mít roční rozpočet okolo 60 milionů korun. Stanice odstartuje 1. března 2013.

Nová stanice mluveného slova, Český rozhlas Plus, která odstartuje v příštím roce 1. března po sloučení okruhů ČRo Leonardo, ČRo Rádio Česko a ČRo 6, si klade za cíl získat přibližně půl procentní podíl na poslechovosti. Informovala o tom agentura ČTK. Jak uvedl pro server Mediář.cz programový náměstek šéfa Českého rozhlasu Jan Menger, konkrétně by mělo jít přibližně o 60 tisíc posluchačů. Stávající okruhy, ze kterých má Český rozhlas Plus vzniknout, se na rozhlasovém trhu pohybují mezi 0,2 až 0,3 %.

K TÉMATU: Český rozhlas Plus, chystaná stanice mluveného slova, odstartuje až 1. března 2013

Český rozhlas Plus by měl vysílat osm hodin denně – od čtyř odpoledne do půlnoci. Věnovat se má primárně publicistice a zpravodajství. Ve vysílání se objeví například populárně naučný magazín Leonardo nebo pořad Zaostřeno, který se chce nově zaměřit na investigativní témata. Do vysílání se mají dostat i kontroverzní témata, a to prostřednictvím formátu „hard talk“, do něhož budou pozvání vždy dva názorově odlišní hosté. Připraven bude v televizním prime timu, hlavním vysílacím čase.

WT100

ČTĚTE TAKÉ: Český rozhlas potvrdil, že Rádio Plus je variantou názvu stanice mluveného slova

Programový okruh, který má být dostupný prozatím prostřednictvím středních vln a digitálních distribucí, by měla stát podle Mediáře ročně 60 milionů korun. Doposud na chod Českého rozhlasu 6 dává 49 milionů Kč, na zpravodajské Rádio Česko 22 milionů a na digitální Leonardo o vědě a technice 11 milionů Kč, uvedl Mediář. V budoucnu by se mohl okruh ČRo Plus objevit v pásmu VKV. V současné době to ale není možné, protože BBC Radiocom už vypověděl s Českým rozhlasem smlouvu na kmitočty pro Rádio Česko, kde vysílala i BBC, letos v srpnu.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).