Hlavní navigace

Český rozhlas Plus změní šéfredaktora, Daniel Raus ke konci července odejde

Jan Potůček

Raus končí na vlastní žádost, zjistil server Médiář.cz. Nabídku vedení Českého rozhlasu na jinou vedoucí pozici odmítl a rozhlas opouští nadobro.

Doba čtení: 1 minuta

Nového šéfredaktora bude mít veřejnoprávní stanice mluveného slova Český rozhlas Plus. Její dosavadní šéf Daniel Raus se podle serveru Médiář.cz rozhodl pozici k 31. červenci opustit. Jak napsal svým podřízeným, jeho rozhodnutí souvisí s koncepcí rozšiřování vysílání stanice Plus a jejím vstupem na velmi krátké vlny (VKV). Český rozhlas posléze prostřednictvím svého mluvčího Jiřího Hošny odchod Daniela Rause potvrdil s tím, že mu byla nabídnuta jiná vedoucí pozice, kterou však Raus odmítl a rozhlas zcela opustí. Jeho nástupce v čele „Pluska“ vedení veřejnoprávního rozhlasu teprve hledá.

K TÉMATU: Jak Český rozhlas vyhandloval s komerčními rádii kmitočty pro „Plusko“

Daniel Raus vedl publicistickou stanici ČRo Plus od jejího vzniku v březnu 2013. Předtím šéfoval obdobně zaměřenému okruhu ČRo 6, který se společně se stanicemi Leonardo a ČRo – Rádio Česko sloučil právě do stanice ČRo Plus. Ta nyní vysílá pouze omezeně 12 hodin denně, z toho osm hodin denně v pozemních digitálních sítích (DAB+) a na středních vlnách (16:00 – 24:00 hod.), na velmi krátkých vlnách pak sedm hodin denně pouze v Praze a části středních Čech na frekvenci pražského regionálního studia ČRo Regina (6:00 – 10:00 hod. a 17:00 – 20:00 hod.). Od letošního podzimu začne „Plusko“ využívat vlastí síť analogových vysílačů na VKV, která pokryje až 80 procent obyvatel Česka a začne vysílat celodenně.

Našli jste v článku chybu?