Hlavní navigace

Český rozhlas Plus změní šéfredaktora, Daniel Raus ke konci července odejde

22. 6. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Raus končí na vlastní žádost, zjistil server Médiář.cz. Nabídku vedení Českého rozhlasu na jinou vedoucí pozici odmítl a rozhlas opouští nadobro.

Nového šéfredaktora bude mít veřejnoprávní stanice mluveného slova Český rozhlas Plus. Její dosavadní šéf Daniel Raus se podle serveru Médiář.cz rozhodl pozici k 31. červenci opustit. Jak napsal svým podřízeným, jeho rozhodnutí souvisí s koncepcí rozšiřování vysílání stanice Plus a jejím vstupem na velmi krátké vlny (VKV). Český rozhlas posléze prostřednictvím svého mluvčího Jiřího Hošny odchod Daniela Rause potvrdil s tím, že mu byla nabídnuta jiná vedoucí pozice, kterou však Raus odmítl a rozhlas zcela opustí. Jeho nástupce v čele „Pluska“ vedení veřejnoprávního rozhlasu teprve hledá.

MIF22_Early

K TÉMATU: Jak Český rozhlas vyhandloval s komerčními rádii kmitočty pro „Plusko“

Daniel Raus vedl publicistickou stanici ČRo Plus od jejího vzniku v březnu 2013. Předtím šéfoval obdobně zaměřenému okruhu ČRo 6, který se společně se stanicemi Leonardo a ČRo – Rádio Česko sloučil právě do stanice ČRo Plus. Ta nyní vysílá pouze omezeně 12 hodin denně, z toho osm hodin denně v pozemních digitálních sítích (DAB+) a na středních vlnách (16:00 – 24:00 hod.), na velmi krátkých vlnách pak sedm hodin denně pouze v Praze a části středních Čech na frekvenci pražského regionálního studia ČRo Regina (6:00 – 10:00 hod. a 17:00 – 20:00 hod.). Od letošního podzimu začne „Plusko“ využívat vlastí síť analogových vysílačů na VKV, která pokryje až 80 procent obyvatel Česka a začne vysílat celodenně.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.