Hlavní navigace

Český rozhlas představil novou podobu svého zpravodajského webu

5. 1. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
5. 1. 2012

UVNITŘ NÁHLED Od včerejška má zpravodajský web zpravy.rozhlas­.cz, který patří pod Český rozhlas, novou podobu. Podoba nového webu reaguje na dynamický rozvoj zpravodajství Českého rozhlasu. Více zdůrazňujeme také zvukovou část rozhlasového zpravodajství na webu, uvedl při příležitosti představení upravených stránek ředitel Nových médií ČRo Alexandr Pícha.

NEPŘEHLÉDNĚTE: ČRo 3 – Vltava opouští vysílače Kojál a Radhošť. Míří na ně rozhlasová Dvojka

Zájemci mohou na webu nejen číst klasické texty a prohlížet fotografie, ale také si pustit zpravodajství ze záznamu. Hlavní zprávy, kterých nyní najdete na úvodní stránce více, se budou měnit podle vývoje událostí. Rozhlasové zpravodajství chce také více propojit aktuální texty se souvisejícím děním. Zmizela naopak personalizace rubrik. Do jedné roviny naopak bylo postaveno zpravodajství z hlavních sledovaných oblastí.

ČTĚTE TAKÉ: Společné vysílání regionálních stanic ČRo pod názvem Studio noc

BRANDstorming tip2

Webové zpravodajství Českého rozhlasu vzniklo 1. září 2009. Jako jeden z mála českých zpravodajských portálů je aktualizovaný 24 hodin denně 7 dní v týdnu. Umožňuje to nepřetržitý servis domácích, zahraničních a regionálních zpravodajů Radiožurnálu a dalších stanic Českého rozhlasu, na který je web přímo navázaný. Zajímavostí je, že se tu objevují pouze informace z vysílání stanic veřejnoprávního média. Zpravodajství a články dalších tiskových agentur nekopíruje.

Nová podoba zpravodajského webu zpravy.rozhlas.cz. (Repro foto: web ČRo)

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).