Hlavní navigace

Český rozhlas připravil knihu mapující devadesátá léta v Česku

15. 11. 2017
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Radioservis
Knihu Svobodná a divoká 90. léta připravilo rešeršní oddělení Českého rozhlasu podle příspěvků, které zazněly na vlnách Radiožurnálu.

Pověřený editor Dušan Radovanovič knihu profiloval jako kaleidoskop stručných a zábavných příspěvků z politiky, popkultury, sportu i každodenního života. Pro mnohé z nás představují devadesátá léta zásadní životní zlom – ať už v pozitivním, nebo negativním slova smyslu. Při tvorbě knihy jsme se v duchu veřejnoprávnosti snažili vyjít vstříc všem pohledům tak, aby si každý přišel alespoň trochu na své, říká Tomáš Dufka, vedoucí Rešeršního oddělení ČRo.


Autor: Radioservis

Okolkovaná stokoruna po rozdělení České a Slovenské republiky.

Kniha je bohatě ilustrovaná fotografiemi zvučných jmen, jako jsou Herbert Slavík nebo Tomki Němec, i ukázkami z dobového tisku. Křest knihy Svobodná a divoká 90. léta se bude konat 21. listopadu od 17 hodin v hlavní budově Českého rozhlasu na pražské Vinohradské ulici. 


Autor: Radioservis

Neodolatelná nabídka Škody Favorit.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od roku 2016 do února 2019 vedl DigiZone.cz. Do redakce přišel z týdeníku Marketing & Media. V minulosti působil jako marketingový manažer Českého rozhlasu, redaktor týdeníku Strategie nebo reportér pořadu Občanské judo.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).