Hlavní navigace

Český rozhlas si registruje Rádio Plus. Název budoucí stanice mluveného slova?

Dvě ochranné známky Český rozhlas Plus a Rádio Plus evokují název připravované celoplošné stanice mluveného slova, která měla využívat frekvence BBC
Jan Potůček 31. 8. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Dvě nové ochranné známky – Český rozhlas Plus a Rádio Plus – si nechal začátkem tohoto týdne u Úřadu průmyslového vlastnictví registrovat Český rozhlas. Po dětském Rádiu Junior, jehož známku si nechal u patentového úřadu zapsat 10. srpna a které zahájí vysílání už příští pondělí 3. září, jde o dvě nejnovější známky registrované tímto veřejnoprávním médiem. Mohlo by jít o první varianty názvu připravované stanice mluveného slova, která má zahájit vysílání na začátku příštího roku.

K TÉMATU:Rádio Česko a ČRo Leonardo letos zaniknou, nahradí je stanice mluveného slova

Stanice mluveného slova má integrovat nynější zpravodajské Rádio Česko, vědecko-populární Český rozhlas Leonardo a publicistickou stanici Český rozhlas 6, které jako samostatné okruhy zaniknou. Původně měl nový program vysílat na frekvencích české BBC, to však nepovolila Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV). Český rozhlas proto zvolí provizorní řešení a stanici mluveného slova dočasně umístí na střední vlny, kde bude vysílat méně hodin denně než plánoval s BBC.

CIF20-tip-firmy

ČTĚTE TAKÉ: Stanice mluveného slova ČRo na střední vlně? Mrtvý projekt, míní Miroslav Bobek

Zda jsou Český rozhlas Plus a Rádio Plus opravdu varianty pro název nové stanice mluveného slova, však není jisté. Tiskové oddělení Českého rozhlasu na oficiální dotaz serveru DigiZone.cz od včerejšího odpoledne nereagovalo.