Hlavní navigace

Český rozhlas uzpůsobil poslech svých stanic pro běžné mobily

11. 10. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
11. 10. 2011

Celoplošné i čistě digitální okruhy Českého rozhlasu si mohou nyní pustit i zájemci s běžnými mobilními telefony, tedy bez operačního systému, které jsou vybaveny datovým tarifem nebo možností připojení k bezdrátovému internetu wi-fi. Poslech stanic je možný v několika formátech – MP3, AAC a WMA – to na stránkách m.rozhlas.cz.

ICTZ23

ČTĚTE TAKÉ: Český rozhlas zatím nechce odcházet z veřejnoprávního multiplexu

Rozhodli jsme se poskytnout nejlepší mobilní prostředí pro fanoušky speciálních aplikací, ale i pro jejich odpůrce. Po úspěchu našich aplikací pro iPhone a telefony se systémem Android jsme teď naopak vytvořili jakousi „antiaplikaci. Vycházíme tak vstříc velkému množství uživatelů, kteří si nechtějí zatěžovat svůj přístroj stahováním dalších aplikací, a nebo jim to jejich mobil ani neumožňuje, uvedl ředitel sekce ČRo Internet Alexandr Pícha. Veřejnoprávní médium dále zdokonaluje své stávající aplikace a chystá se na platformy Windows Phone 7 a Symbian 3.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.