Hlavní navigace

Český Telecom nabídne od příštího roku HDTV

10. 11. 2005
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
10. 11. 2005

Televizi s vysokým rozlišením obrazu (HDTV) nabídne od léta příštího roku Český Telecom. Stane se tak v rámci služby IPTV, televizního vysílání prostřednictvím pevných telefonních linek. Na pražské konferenci tel.noc spectrum to ve středu řekl Michal Žilka, ředitel business development ČTc. K naší službě IPTV budeme nabízet set-top-boxy s kompresním standardem MPEG-4, takže počítáme i se službou HDTV, uvedl Michal Žilka.

ICTZ23

Český Telecom chce přes IPTV distribuovat jak televizní a rozhlasové programy, tak placené televizní kanály a službu Video on Demand (video na vyžádání). Při něm nebude docházet ke stahování videa a jeho přehrávání z pevného disku uživatele, ale o streaming, přiblížil Michal Žilka. Cenu za IPTV zveřejní Český Telecom v nejbližších dnech, podle Žilky bude mírně vyšší než u kabelových televizí.

Firma chce podle Michala Žilky přilákat zákazníky na triple play službu, tedy kompletní balíček obsahující telefonování přes pevné linky, připojení k internetu a televizi včetně doplňkových služeb. Tím se stane velkým konkurentem kabelových operátorů, kteří už dnes kromě televizních programů nabízí připojení k internetu a chystají se na pevnou telefonii.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.