Hlavní navigace

Český Telecom spouští v Praze a Brně experimentální multiplex C

6. 3. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
6. 3. 2006

Televizní diváci v Praze, kteří přijímají vysílání prostřednictvím digitální set-top-boxu pro DVB-T, ode dneška naladí další televizní stanici: brněnskou televizi TVb1. Společně s programy Óčka a TOP TV ji začal šířit Český Telecom, respektive jeho dceřinná společnost Omnicom Praha. Ta získala od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání krátkodobou licenci pro experimentální digitální vysílání na pražském a brněnském kmitočtu přechodného multiplexu C.

Cloud23

Omnicom bude v rámci experimentu zkoušet především interaktivní služby. Programy Óčko a TOP TV se tak v Praze objevují už v druhé digitální síti. Dosud je bylo možné naladit v mutliplexu B, kde zůstávají i nadále. Telecom už loni v rámci jiného krátkodobého experimentu zkoušel interaktivní služby na hudebním kanále Óčko v Praze a Brně. Nynější krátkodobá licence platí na šedesát dní. Začátkem května tedy Omnicom bude muset tento experiment ukončit.

Server DigiZone.cz tento týden přinese rozhovor s Petrem Adamcem, product managerem projektu digitálního vysílání Českého Telecomu.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).