Hlavní navigace

Český trh IT služeb v roce 2006 rostl rychleji

26. 7. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Podle zprávy analytické společnosti IDC český trh IT služeb v roce 2006 zrychlil tempo růstu na 16,6 procent. Navzdory pokračující konsolidaci zůstává český trh IT služeb značně fragmentovaný vlivem poměrně silných středně velkých poskytovatelů, kteří nabízí kvalitní služby za konkurenceschopných podmínek, říká Vladimír Kroa, programový ředitel výzkumu trhu IT služeb v IDC CEMA. Podle našeho názoru zůstanou fúze a akvizice nadále důležitou – a pro některé IT společnosti jedinou – možností, jak…

Podle zprávy analytické společnosti IDC český trh IT služeb v roce 2006 zrychlil tempo růstu na 16,6 procent. Navzdory pokračující konsolidaci zůstává český trh IT služeb značně fragmentovaný vlivem poměrně silných středně velkých poskytovatelů, kteří nabízí kvalitní služby za konkurenceschopných podmínek, říká Vladimír Kroa, programový ředitel výzkumu trhu IT služeb v IDC CEMA. Podle našeho názoru zůstanou fúze a akvizice nadále důležitou – a pro některé IT společnosti jedinou – možností, jak dosáhnout růstu.

BRANDstorming tip2

U většiny kategorií IT služeb byl v roce 2006 zaznamenám dvouciferný nárůst výnosů. Instalace společně s podporou HW a SW byla největším segmentem, který se na celkovém trhu podílel více než 27 procent. Druhý největší segment – zakázkový vývoj a úprava aplikací – představoval téměř 23 procent českého trhu IT služeb. Více než 22% podíl celkových výnosů připadl na systémovou integraci a 15,4 procent na outsourcing IT, stojí v tiskové zprávě.

Největší poptávka po IT službách byla ve finančním sektoru, který se na celkovém trhu podílel téměř 24 procenty. Podobně by tomu podle IDC mělo být i v dalších letech. Za finančním sektorem následovala veřejná správa, která loni byla druhým největším investorem do IT služeb. (Tisková zpráva)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).