Hlavní navigace

Cesta do Silicon Valley se otevírá. ICT Alliance rozjíždí inkubátor v USA

5. 12. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Za novým programem stojí kromě ICT Alliance i státní agentura Czechinvest, investiční fond Rockaway a portál Seznam.

Tři až čtyři vybrané české firmy budou moci strávit až čtyři měsíce v kalifornském inkubátoru Runway. V rámci projektu Czech ICT Incubator mají nadějným podnikatelům pomoci tuzemští mentoři s přípravou detailního plánu expanze na americký trh. 

Jde o další formu podpory inovativního podnikání, která vychází z dřívějších programů Czechinvestu. Díky projektu CzechAccelerator jsme podpořili už 39 českých startupů, z toho 16 přímo v Silicon Valley, například projekt 3D tiskáren be3D či aplikace pro seniory Ki-Wi Digital, říká šéf CzechInvestu Karel Kučera.

Týmy získají kromě bezplatného pobytu v Runway i příspěvek na konference a networking. Dopravu, bydlení a pobyt si ale musí hradit sami. 

Tuto komplikaci chtějí vyřešit další partneři – Rockaway a Seznam. Ti nabídnou účastníkům programu investici na pokrytí nejen kompletních nákladů cesty. To už bude ale za podíl ve firmě. Jde o projekt, který podporuje nebývalé množství kvalitních partnerů a ty jsou pro startupy další příležitost pro rozvoj, nové kontakty a příležitosti, tvrdí Dušan Zábrodský, muž pro startupy v Rockaway. 

CIF - osobnosti

Do projektu se zapojil i Seznam, který po rozvolnění spolupráce se StartupYardem hledá nové cesty, jak najít zajímavé startupy. Ke globálním ambicím je také nutná konfrontace s globální realitou. Rádi budeme součástí procesu, kdy budou vybrané týmy tyto zkušenosti získávat a ideálně přenášet zpět do české kotliny, komentuje šéf nových projektů Seznamu Michal Feix.

Programu se může zúčastnit tuzemská firma, která má minimálně jednoho českého zakladatele. Rozjede se příští rok, kdy by se za oceán mohlo podívat ve třech kolech až dvanáct projektů. První týmy by mohly vyrazit už na konci ledna. 

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).