Hlavní navigace

Čeští diváci se přesouvají od televize k Internetu

Jiří Macich ml.

Server Týden.cz přišel s informací, že tuzemským televizním stanicím loni ubylo sedm procent diváků. Nejvíce bita byla Prima, která přišla oproti roku 2006 o deset procent diváků. Nova pak o devět procent. Za pokles si podle serveru Týden.cz mohou televize částečně samy a to šetřením na programu. Následuje tedy odliv diváků k Internetu a jiným volnočasovým aktivitám. Zprávy, že Internet bere televizím diváky, přicházejí v posledních měsících z více zemí. Ostatně šéf CME, majitele Novy, loni…

Server Týden.cz přišel s informací, že tuzemským televizním stanicím loni ubylo sedm procent diváků. Nejvíce bita byla Prima, která přišla oproti roku 2006 o deset procent diváků. Nova pak o devět procent. Za pokles si podle serveru Týden.cz mohou televize částečně samy a to šetřením na programu. Následuje tedy odliv diváků k Internetu a jiným volnočasovým aktivitám. Zprávy, že Internet bere televizím diváky, přicházejí v posledních měsících z více zemí. Ostatně šéf CME, majitele Novy, loni předpovídal televizím v současné podobě maximálně deset let života. Zřejmě i proto chystá Nova expanzi do internetových vod. (DigiZone.cz)

Našli jste v článku chybu?
4. 1. 2008 18:14
Adamantium (neregistrovaný)
Tak ono se není co divit. Dávají tam xkrát opakované filmy, mnohdy v rozmezí pár týdnů přijde s tím samým titulem jiný kanál a naperou do toho reklamy že se film či seriál protáhne o čtvrtinu. Seriály jsou české telenovely jako Ulice, Pojišťovna, Letiště, Vztahy apod, což si milerád odpustím. Dále jsou na pořadu perly typu Vyhulení, Pošta pro tebe, Suprstár, to nebudu ani komentovat. Zkrátka TV mi oproti internetu, DVD či jiných užitečnějších či příjemnějších aktivitách nenabízí téměř nic..
4. 1. 2008 23:38
Pierre (neregistrovaný)
Souhlas, třeba takový Heroes, které začala včera dávat TV Prima, jsou opravdu kvalitka nad kvalitku. Jenže jak správně píšete, nepochopitelné myšlení lidí v TV. Reklamy na Heroes všude na internetu a pak tento seriál vysílají ve 22:15. Napadá někoho důvod?