Hlavní navigace

Čeští Piráti vs. Lego? Je Lego panáček ve volebním spotu protiprávní?

22. 9. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

„Společnost LEGO požaduje po Pirátské straně smazání jejího volebního spotu, jehož hlavní postavou je lego postavička v pirátském. Piráti tomuto požadavku nevyhoví. Přiznat výrobcům fyzického zboží právo rozhodovat o tom, co s ním smí kupující dělat, by mělo  nebezpečné důsledky.“ uvádí čeští Piráti v oznámení tisku.

Společnost LEGO požaduje po Pirátské straně smazání jejího volebního spotu, jehož hlavní postavou je lego postavička v pirátském. Piráti tomuto požadavku nevyhoví. Přiznat výrobcům fyzického zboží právo rozhodovat o tom, co s ním smí kupující dělat, by mělo  nebezpečné důsledky.“ uvádí čeští Piráti v oznámení tisku.

Samotný volební spot můžete vidět na YouTube – http://www.youtube.com/wat­ch?v=tE5kLpHBW2M

Bude zajímavé sledovat, kam se souboj české Pirátské strany a dánského výrobce jedné z nejznámějších stavebnic vydá. Ivan Bartoš, předseda Pirátů, tvrdí, že „Advokátní kancelář se snaží vytvořit dojem, že stavebnice, kterou si řádně koupíme, nám vlastně nepatří a smíme si s ní hrát jen způsobem, který vyhovuje marketingovému oddělení firmy. LEGO je stavebnice a dá se z ní postavit i volební spot.

KL24

LEGO, prostřednictvím právní kanceláře Čermák a spol., žádá stažení spotu a uvádí, že „mezi interní zásady koncernu LEGO patří absence jakékoliv účasti na politické činnosti“. A také že si „nepřeje, aby jeho výrobky či jejich napodobeniny byly využívány v politické soutěži stran.

Připomeňme, že čeští Piráti zdaleka nejsou jediní, kdo využívají Lego v reklamě, marketingu, kampaních či vlastní tvorbě. Viz například http://www.youtube.com/watch?v=4t4-Jri8jTc či http://www.youtube.com/wat­ch?v=5CdVmGfnANs


Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Konzultant a publicista, provozuje www.pooh.cz. Podle některých si myslí, že rozumí všemu, sám je však přesvědčen o pravém opaku a ani v 30+ letech nedokázal přijít na to, jak mít peníze a nepracovat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).