Hlavní navigace

Chci koupit Pětku a TV Metropol, potvrdil majitel Barrandova Jaromír Soukup

9. 1. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Vydavatelství Empresa Media vyslalo do vedení společnosti Metropol Production svého zástupce, který má provést detailní analýzu aktuální kondice firmy

Zájem o koupi televizí Pětka a Metropol, které patří do jednoho mediálního podniku donedávna financovaného podnikatelem Lubošem Měkotou, potvrdil majitel televize Barrandov Jaromír Soukup. Jeho vydavatelství Empresa Media dnes vydalo oficiální tiskovou zprávu, v němž potvrdilo pokročilá jednání o převzetí společnosti Metropol Production, mateřské firmy Metropol TV, která je držitelem vysílacích licencí obou televizních stanic.

K TÉMATU: Marek Vítek, Jiří Němeček ani Pavel Attel už nefigurují ve firmě, co provozuje Pětku

„V současné době proto Empresa Media, a.s., provádí due diligence a zároveň vysílá do vedení společnosti Metropol Production a.s. svého zástupce, který bude odpovídat za provedení detailní analýzy aktuální kondice firmy a současně se bude konzultačně podílet na řízení společnosti do doby ukončení due diligence,” uvedla Empresa Media. Již začátkem ledna došlo k výmazu generálního ředitele Pětky a Metropole Marka Vítka ze statutárních orgánů společnsoti Metropol Production.

ČTĚTE TAKÉ: TV Barrandov chce další tematické kanály. Majitel se poohlíží po trhu, co by koupil

cif - debata 2

Kromě Vítka z vedení společnosti zmizeli i výkonný ředitel Pavel Attel, technický šéf Jiří Němeček a další lidé. Člena představenstva Ivana Ondřejku nahradil Jan Mrázek. Podle serveru Médiář.cz ale není oním člověkem, který by měl pro Empresu vypracovat analýzu stavu společnosti před konečným rozhodnutím, zda ji majitel TV Barrandov koupí. Pětka a Metropol se dostaly do potíží pouhý měsíc po svém startu loni v listopadu poté, co stát obstavil veškeré účty jejich investora Luboše Měkoty kvůli pochybné privatizaci Mostecké uhelné společnosti.

Jaromír Soukup by však nemusel být jediným vážným zájemcem o televize Pětka a Metropol. Spekuluje se i o Františku Savovovi, majiteli vydavatelství Mladá fronta, s nímž si nedávno Soukupovo vydavatelství Empresa Media vyměnilo ekonomický časopis Profit za týdeník Sedmička.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).