Hlavní navigace

Metropol TV

Metropol TV byla pražskou informačně-zábavnou televizí, kterou založil někdejší reportér televize Nova a České televize Marek Vítek po dohodě s investorem Lubošem Měkotou, jedním z privatizátorů Mostecké uhelné. Vysílala v letech 2011 až 2013 v několika pražských pozemních sítích DVB-T a na sklonku roku 2012 k ní přibyla celoplošná zábavná televize Pětka, která sázela především na různé show a reality s českými celebritami. Proslavila se například denní reality show se zpěvačkou Ivetou Bartošovou. Pětka zanikla poté, co soudy obstavily majitele Luboše Měkoty, kterého s dalšími majitele Mostecké uhelné vyšetřovala Policie. Metropol TV vysílala nadále v provizoriu, později ji převzalo vydavatelství Mladá fronta, které se zbavilo zadlužené licencované společnosti a získalo novou vysílací licenci. Původní firma skončila v konkurzu. Metropol TV ale později stejně ukončila vysílání.

Jednatel zkrachovalé TV Metropol obviněn z poškozování 70 věřitelů

Českobudějovičtí kriminalisté mají důkazy, že muž zvýhodnil jednoho z věřitelů, na kterého měl převést 15 milionů korun. Celkové dluhy televize přitom dosáhly 33 milionů Kč.

Doba čtení: 2 minuty

Někdejší provozovatel TV Metropol chystá multimediální projekt Euro E15 TV

V lednové premiéře pořadu se někdejší politik Vladimír Dlouhý kromě ekonomických témat vyjádří i ke změnám v českém podnikatelském prostředí.

6. 1. 2015 6:30
Doba čtení: 1 minuta

Provozovatel televize Metropol udělal symbolickou tečku za její existencí

Vysílání metropolitní televize nahradila na území hlavního města nová stanice Praha TV. Spolu s Československou filmovou společností ji provozuje ostravský Polar.

Doba čtení: 1 minuta

Česká republika dostala další zemský multiplex, Praha navíc novou televizi

TÝDENNÍ REVIZE – Začátek letních prázdnin rozhodně nelze považovat za poklidný. Kdo si chtěl rozšířit programovou nabídku, musel pro to něco udělat.

Doba čtení: 5 minut

Kabelová televize UPC si nechává pozici po TV Metropol v záloze

V Regionální síti 4 nahradila dnes již neexistující stanici nová televize Praha. Je pravděpodobné, že se časem objeví i v nabídce největšího kabelového operátora.

2. 7. 2014 9:00
Doba čtení: 1 minuta

Ředitelem nové metropolitní TV Praha bude Přemysl Svora, šéf zpravodajství TV Metropol

Svora je zároveň jedním z jednatelů a spolumajitelů společnosti Praha TV, s.r.o., která žádá o vysílací licenci pro novou pražskou televizi

Doba čtení: 1 minuta

Místo po TV Metropol zaplní nová TV Praha od Leoše Pohla a ostravské TV Polar

Na projektu nové metropolitní televize se bude podílet Československá filmová společnost a ostravská TV Polar. Vysílání zahájí 1. července, plnohodnotný program nabídne od září.

Doba čtení: 1 minuta

Televize Metropol: Konec jedné nepříliš veselé éry

TÝDENNÍ REVIZE – Obě televize, které dříve provozovala společnost Metropol TV, nakonec nepřežily. Stanice typu Pětky by se ale na českém trhu sakra hodila.

Doba čtení: 5 minut

TV Metropol nesplnila očekávané cíle nového vlastníka, Mladá fronta ji vypne na konci června

Vydavatelství Mladá fronta, které bylo majitelem stanice, se bude nyní orientovat především na projekty divize Euro E15, divize Časopisy, divize Online a divize Knihy.

Doba čtení: 1 minuta

Majitele televize Metropol hledá kvůli údajným stamilionovým daňovým únikům policie

„Mám dost důvodů domýšlet se, proč se informace objevila právě v nedělních večerních zprávách ČT,“ uvedl v oficiálním vyjádření sám František Savov.

Doba čtení: 1 minuta

TV Metropol zařazuje nový magazín věnovaný umění, zaměří se i na erotiku

UVNITŘ VIDEO – „Art Time je pořad, ve kterém dostávají slovo nejrůznější osobnosti z uměleckého světa napříč formami, žánry i styly,“ přiblížila programová šéfka stanice Kateřina Černá.

12. 3. 2014 16:00
Doba čtení: 1 minuta

TV Metropol zavedla čtení pro děti na dobrou noc, mimo jiné s Bárou Nesvatbovou

Jedním z předčítajících bude v blízké budoucnosti i herečka Zora Jandová. Ta vede v Českém rozhlasu tým Rádia Junior a je zároveň šéfkou Tvůrčí skupiny pro děti a mládež.

Doba čtení: 1 minuta

Petr Ticháček, někdejší tvář televizí Metropol a Óčko, nastupuje do Snídaně s Novou

UVNITŘ FOTOGALERIE – Zorka Kepková, která je novou moderátorskou kolegyní Petra Ticháčka, doufá, že se bude nová sestava divákům líbit a těší se s ním na spolupráci.

Doba čtení: 1 minuta

Moderátory nového TiP Rádia také Eva Jurinová a Vladimír Hron

Jurinová byla dlouholetou moderátorkou Televizních novin na Nově, donedávna se objevovala i na pražské televizi Metropol. Hron prošel řadou zábavných pořadů, hlavně v České televizi.

1. 11. 2013 14:13
Doba čtení: 2 minuty

Provozovatel Metropol TV se stal členem Asociace krajských televizí

Televize Metropol nedávno najela na podzimní vysílací schéma a představila několik novinek ve vysílání. V ulicích Prahy zároveň rozjela outdoorovou kampaň „Praha letí“.

10. 9. 2013 9:03
Doba čtení: 1 minuta

TV Metropol nasazuje magazín City Look a další novinky, chystá i studentské filmy

„Profilujeme se jako originální metropolitní televize s programem orientujícím se na zpravodajství, zábavu, kulturní a sportovní servis,“ uvedl za provozovatele jeho ředitel Karel Polcar.

2. 9. 2013 15:49
Doba čtení: 1 minuta

Z pražské Regionální sítě 4 zmizí ČT Sport HD, regionalnitele­vize.cz přejde do MPEG-2

„Změnou formátu vycházíme vstříc všem, kteří mají zájem o dění v regionech a přijímají pouze starší formát MPEG-2,“ uvedla šéfka regionalnitelevize.cz Eva Stejskalová.

Doba čtení: 1 minuta

TV Metropol spustí k 1. září imageovou kampaň k novému podzimnímu schématu

UVNITŘ GALERIE – Inzeráty se objeví především v tištěných titulech a na webech vydavatelství Mladá fronta, které je vlastníkem této televize, ale i ve formě venkovní reklamy v Praze

Doba čtení: 1 minuta

TV Metropol v pražské Regionální síti 4 ode dneška na nové pozici

UVNITŘ FOTO Přeladění televize souvisí s převodem její licence na nového vlastníka. Ten původní, společnost Metropol TV, vyhlásil bankrot. Držitelem licence je teď firma MF TV.

Doba čtení: 1 minuta

TV Metropol už má v pražské Regionální síti 4 druhou pozici, na kterou se přestěhuje

UVNITŘ SCREENSHOT – Operátor sítě, společnost Prague Digital TV, se tak s dvoutýdenním předstihem připravila na přelaďování TV Metropol na novou pozici. Změna je nutná kvůli nové vysílací licenci.

6. 8. 2013 14:00
Doba čtení: 1 minuta

Nova s Primou představily svůj podzim, teď je na řadě Česká televize

TÝDENNÍ REVIZE – Máme za sebou opravdu bohatý týden, kterému dominoval především čtvrtek, a to nejen díky konferencím Novy s Primou, ale i bohatému zápisu vysílací rady.

Doba čtení: 5 minut

Diváky TV Metropol čeká přelaďování: od 20. srpna změní pozici v DVB-T

Změna proběhne stejně jako v případě TV Barrandov kvůli vydání nové vysílací licence a přidělení nového identifikátoru Service ID pro zemské digitální vysílání

Doba čtení: 1 minuta

TV Metropol uvažuje o přechodu do multiplexu 3, chce ale zůstat pražskou televizí

Aktuálně neuvažujeme o tom, že by TV Metropol přešla do celoplošného vysílání, řekla serveru DigiZone.cz mluvčí vydavatelství Mladá fronta Pavlína Míčová

22. 7. 2013 9:00
Doba čtení: 1 minuta

TV Metropol připravuje tři nové pořady: City Look, Extreman a MegaFon

UVNITŘ GALERIE – Názvy a loga připravovaných magazínů si u patentového úřadu registrovala společnost MF TV, která nedávno získala novou vysílací licenci pro TV Metropol

16. 7. 2013 16:00
Doba čtení: 1 minuta

Vydavatelství Mladá fronta získalo novou licenci pro pražskou TV Metropol

Oficiálním provozovatelem stanice bude společnost MF TV, která od letošního března zajišťuje vysílání TV Metropol a je dceřinou firmou Mladé fronty

14. 6. 2013 10:00
Doba čtení: 1 minuta

TV Metropol má nové multifunkční studio, nabízí až osm variabilních prostředí

UVNITŘ FOTO Nové multifunkční studio začala televize používat ve stejnou dobu, kdy nasadila nový grafický vizuál a změnila své logo. Stanice vysílá pozemně a také v kabelových a IPTV sítích.

12. 6. 2013 6:30
Doba čtení: 1 minuta

Pokuta pro HBO za soulož je výsměchem tomuto placenému kanálu

TÝDENNÍ REVIZE – Pokud by mělo být HBO souzeno za vulgarity a podobné prohřešky ve vysílání spravedlivě, muselo by být pokutováno neustále

Doba čtení: 5 minut

Pražská TV Metropol změnila logo a nasadila novou grafiku

UVNITŘ VIDEO Televize v nové grafice hodně pracuje se symbolem trojúhelníku, který používá jak u nového loga, tak i v jednotlivých upoutávkách a také u přehledu pořadů.

Doba čtení: 1 minuta

Mladá fronta už je oficiálním provozovatelem TV Metropol, ale zatím jen na webu

Společnost MF TV se evidovala u Rady pro rozhlasové a televizní vysílání jako poskytovatel audiovizuální mediální služby na vyžádání na webu www.metropol.cz.

31. 5. 2013 12:00
Doba čtení: 1 minuta

Na Pařízkovu TV Pohoda se přesunul herní pořad Indian ze zaniklé televize Pětka

UVNITŘ VIDEO – Magazín o počítačových hrách startoval loni v dubnu na pražské TV Metropol, poté přešel na její sesterskou TV Pětka. Po jejím zániku a změnách v Metropoli zmizel z obrazovky.

Doba čtení: 1 minuta