Hlavní navigace

Mladá fronta už je oficiálním provozovatelem TV Metropol, ale zatím jen na webu

Jan Potůček

Společnost MF TV se evidovala u Rady pro rozhlasové a televizní vysílání jako poskytovatel audiovizuální mediální služby na vyžádání na webu www.metropol.cz.

Doba čtení: 1 minuta

Na vydavatelství Mladá fronta přešlo další aktivo původního provozovatele pražské regionální televize Metropol, společnosti Metropol TV, s.r.o. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) evidovala firmu MF TV z portfolia vydavatelství Mladá fronta jako poskytovatele audiovizuální mediální služby na vyžádání, kterým je videoarchiv pořadů a reportáží TV Metropol na webu www.metropol.cz. Evidence u Rady je povinná pro všechny provozovatele podobných videoslužeb na internetu, TV Metropol ji však zatím nesplňovala.

K TÉMATU: Věřitelé TV Metropol nevěří: zadlužená firma skončí, ale televize pojede dál

Radní proto vyzvali provozovatele této pražské televize, společnost Metropol TV, s.r.o., aby situaci napravila. Místo této firmy se u RRTV evidovala společnost MF TV, která už dříve požádala o vydání nové vysílací licence pro TV Metropol. Stávající provozovatel, společnost Metropol TV, s.r.o., je nyní v insolvenčním řízení a Radě zaslal oznámení, že k 1. červenci ukončí vysílání TV Metropol a vrací vysílací licenci. Televize by pak měla pokračovat ve vysílání na základě nové licence, o níž požádala firma MF TV. Tento postup se nelíbí věřitelům Metropol TV, s.r.o., jejichž pohledávky zůstávají nesplaceny.

Našli jste v článku chybu?