Hlavní navigace

Kabelová televize UPC si nechává pozici po TV Metropol v záloze

2. 7. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

V Regionální síti 4 nahradila dnes již neexistující stanici nová televize Praha. Je pravděpodobné, že se časem objeví i v nabídce největšího kabelového operátora.

Společnost UPC Česká republika, největší poskytovatel kabelové televize u nás, si zatím nechává programovou pozici po zkrachovalé stanici TV Metropol v záloze. Redakce serveru DigiZone.cz si tuto skutečnost ověřila přímo v nabídce operátora, kde se na místě po tomto dnes již neexistujícím kanálu objevilo označení „rezerva region“. Firma tak do budoucna může do nabídky teoreticky zařadit některou jinou lokální televizi z České republiky. V Praze například aktuálně zákazníkům poskytuje regionální stanice V1 z východních Čech, Zak TV ze západu republiky a brněnskou BTV.

KL24

ČTĚTE TAKÉ: Praha TV zahájí zpravodajstvím z hlavního města, dnes získala vysílací licenci

V současné době jsou tedy na území hlavního města v nabídce operátora připraveny tři programové pozice označené jako „rezerva region“ a bude pouze na samotné společnosti, jak je v budoucnu využije. V Regionální síti 4 zastoupila TV Metropol nová Praha TV. Její provozovatel má v tomto směru usnadněnou práci, protože za ním stojí mj. ostravský podnikatel Leoš Pohl, který tento multiplex vlastní. Pokud by chtěla společnost UPC Česká republika tuto stanici do nabídky zařadit, musela by si ji nejprve nechat zaregistrovat u regulátora, kterým je vysílací rada.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).