Hlavní navigace

Pětka

Rok 2013 na satelitu? Krachy operátorů, odpojování HD kanálů i významná akvizice

Satelitní službu Skylink letos významně zasáhl krach operátora Satellite BG, díky němuž musela vyřadit z nabídky hned několik kanálů v HD rozlišení. Programy v této kvalitě naštěstí také přibývaly.

Doba čtení: 10 minut

Moderátory nového TiP Rádia také Eva Jurinová a Vladimír Hron

Jurinová byla dlouholetou moderátorkou Televizních novin na Nově, donedávna se objevovala i na pražské televizi Metropol. Hron prošel řadou zábavných pořadů, hlavně v České televizi.

1. 11. 2013 14:13
Doba čtení: 2 minuty

Rok po startu Pětky: Na trhu chybí televize s opravdu českou zábavou

Pětku by mohla nahradit televize Relax podnikatele Radima Pařízka. Její vedení by se ale do programu muselo pořádně opřít, a ne se ohlížet po vysloužilých bavičích.

Doba čtení: 5 minut

Iveta Bartošová: nevábné zboží, na kterém se všichni snaží přiživit

Někdejší populární zpěvačka by se měla léčit, a ne dávat rozhovory médiím. Potřebovala by nezávislého opatrovníka, nejlépe přiděleného soudem.

Doba čtení: 2 minuty

Zaváděcí kampaň zaniklé Pětky získala bronzovou sošku Promax, televizního Oscara

Cenu si převzalo studio Oficina, které pro Pětku vytvořilo logo, vizuál i zmiňovanou kampaň. Studio je shodou okolností mezi věřiteli, kterým provozovatel Pětky stále dluží peníze.

Doba čtení: 1 minuta

Další pořad ze zaniklé Pětky míří jinam: talk show v Luftě bude na Óčku a iDnes.cz

UVNITŘ VIDEO – Pořad změní název na Luftshow Jakuba Koháka, nadále se ale bude natáčet pod širým nebem na střeše budovy naproti Obecnému domu v Praze

Doba čtení: 1 minuta

Na Pařízkovu TV Pohoda se přesunul herní pořad Indian ze zaniklé televize Pětka

UVNITŘ VIDEO – Magazín o počítačových hrách startoval loni v dubnu na pražské TV Metropol, poté přešel na její sesterskou TV Pětka. Po jejím zániku a změnách v Metropoli zmizel z obrazovky.

Doba čtení: 1 minuta

Studio Oficina se opět uchází o prestižní cenu PromaxBDA, za vizuál televi­ze Pětka

UVNITŘ VIDEO Věhlasné pražské grafické studio soutěží nyní paradoxně s vizuálem stanice, která už před několika měsíci ukončila vysílání. V minulosti byla Oficina oceněna už několikrát.

Doba čtení: 1 minuta

První tři měsíce roku 2013 byly divočina, vše ale trumfl rychlý krach televize Pětka

Pojďte si s námi připomenout, jaké byly nejzásadnější události prvních tří měsíců letošního roku. Zažili jsme toho opravdu víc než dost – starty i krachy televizí, významnou roli sehrál i digitální rozhlas.

Doba čtení: 7 minut

Vstupu nových placených televizí na českých trh brání rozmach volně šířených stanic

Zástupci placených televizních služeb si před týdnem na konferenci Prague Business Breakfast posteskli nad rozšiřující se nabídkou neplacených kanálů

Doba čtení: 5 minut

TV Metropol chceme, ale dluhy za ni nezaplatíme

Vydavatelství Mladá fronta pilně připravuje restart pražské televize Metropol, zároveň se ale nemá k placení jejích dluhů

Doba čtení: 3 minuty

Televize Metropol přejde na běžné vysílání, převezme ji vydavatelství Mladá fronta

Nový vlastník televize prostřednictvím tiskové zprávy vzkázal, že Metropol už natáčí nové pořady a její restart bude podpořen marketingovou kampaní a promoakcemi.

Doba čtení: 1 minuta

Zemřel bývalý majitel televizí Pětka a Metropol Luboš Měkota. Bylo mu pouhých 55 let

Někdejší manažer Mostecké uhelné společnosti měl od loňského podzimu obstavený veškerý majetek kvůli pochybné privatizaci tohoto podniku. Kvůli tomu zkrachovala TV Pětka.

Doba čtení: 1 minuta

Česká televize všechny překvapila, místo jednoho nového kanálu spustí hned dva

TÝDENNÍ REVIZE – Nebýt tiskové konference České televize k jejím dvěma novým chystaným kanálům, bylo by tématem číslo 1 bezesporu spuštění programu Telka

Doba čtení: 5 minut

Televize Pětka definitivně skončila, nový majitel vrátil Radě pro vysílání licenci

Naděje na obnovu vysílání nové české zábavné televize klesly k bodu mrazu. Po odpojení její programové pozice v multiplexu 3 nový majitel vrátil vysílací licenci.

Doba čtení: 1 minuta

Radiokomunikace symbolicky zpečetily osud Pětky, odpojily její programovou pozici

UVNITŘ FOTO Televize ukončila vysílání na začátku února za poměrně dramatických okolností, kdy ji převzal nový majitel pod vedením dosavadního šéfa TV Barrandov Roberta Kvapila.

Doba čtení: 1 minuta

Telka odhalila programové schéma, nic objevného ale nenabídne

TÝDENNÍ REVIZE – Jen nevěřícně musí kroutit odborná veřejnost i někteří diváci hlavou nad kroky managementu Novy. Po Smíchovu přichází další lowcostový program.

Doba čtení: 4 minuty

Co bude s programovou pozicí Pětky v multiplexu 3? Operátor to tají

Společnost Czech Digital Group se odvolává na probíhající obchodní jednání se svým zákazníkem. Programovou pozici nechává zapojenou na satelitu také operátor Skylink.

Doba čtení: 1 minuta

UPC mění pozice nových kanálů Novy a Primy v kabelovce. Dostaly přednostní místa

Tematické kanály Novy a Primy následují hned po základních českých programech, další televize posunula UPC na vzdálenější pozice, původně věnované slovenským kanálům

Doba čtení: 1 minuta

Pětka, televize plná české zábavy, skončila dříve, než kdo čekal

TÝDENNÍ REVIZE – Stanice Pětka bude v hlavách jejího bývalého managementu ležet ještě hodně dlouho. Stala se nejkratším televizním projektem v naší historii.

Doba čtení: 5 minut

Operátoři informují zákazníky o ukončení vysílání Pětky, multiplex 3 zatím vyčkává

Společnosti provozující placené kabelové a IPTV služby většinou zařadily do programových průvodců sdělení o přerušení distribuce nové televize. V multiplexu 3 zůstává její pozice stále aktivní.

Doba čtení: 1 minuta

Pětka přerušila vysílání, její dosavadní vedení dostalo výpověď

AKTUALIZOVÁNO 16:30 Televize o přerušení vysílání informovala ve stručném vyjádření na komunitním portálu Facebook. Co s televizí bude, je v tuto chvíli ve hvězdách.

Doba čtení: 2 minuty

Jaromír Soukup potvrdil zájem o koupi TV Metropol, o Pětce se už vůbec nezmiňuje

Řízení pražské regionální TV Metropol se dočasně ujal generální ředitel TV Barrandov Robert Kvapil. Potvrzují se tak spekulace, že o Pětku nemá Soukup zájem.

Doba čtení: 1 minuta

Týden ve znamení Primy: nový kanál, nové pořady a v plánu také HD vysílání

TÝDENNÍ REVIZE – Společnost FTV Prima, provozovatel kanálů pod hlavičkou Prima, na přelomu ledna a února odtajnila řadu novinek. Jednou z nejpříjemnějších je start Primy Zoom.

Doba čtení: 5 minut

Pětka a Metropol přerušily k 1. únoru klasické vysílání a zařadily rotující smyčky

Diváci obou programů uvidí až do odvolání to samé. Většina zaměstnanců dostala od vedení televize takzvaný home office, na pracovišti zůstávají už jen ty nejnutnější pozice.

Doba čtení: 1 minuta

Policajti z centra odstartovali i přes silnou Ordinaci úspěšně: 827 tisíc diváků

UVNITŘ TABULKY Tradičně silné byly i pořady na Dvojce mezi 20. a 22. hodinou. Žádný z nich neklesl v podílu na publiku pod 7 %. Italský krimiseriál Palermo na TV Barrandov propadl.

Doba čtení: 2 minuty

Rekapitulace Cest domů skončila podprůměrně, bodoval dokument na Dvojce

UVNITŘ TABULKY Přesto, že primetimový film Novy skončil u dospělého publika ve sledovanosti pod Poštou pro tebe i Tajemstvím rodu, její tradiční taháky ji zajistili pozici jedničky.

Doba čtení: 3 minuty

Nechává nový majitel Pětku schválně vyhladovět? A je to Savov, nebo Soukup?

Okolo budoucnosti zábavné televize Pětka je příliš mnoho neznámých. Tou největší je otázka, proč by ji někdo kupoval, když si za 90 tisíc korun může pořídit vlastní licenci.

Doba čtení: 6 minut

Pětce hrozí přerušení vysílání. Chybí jí peníze od nového vlastníka

V případě, že se k Pětce nedostanou včas peníze od nového investora, pravděpodobně přeruší vysílání a bude rotovat pouze nekonečnou smyčku. Televizi se začíná rozpadat výrobní tým.

Doba čtení: 1 minuta

Prezidentské finále nejvíce ohrozilo TV Barrandov. Její primetimový film propadl

UVNITŘ TABULKY Naopak bez ztráty diváků byla včera televize Nova. Kriminálka Anděl opět překročila 1,1 milionu diváků, tradičně se dařilo Televizním novinám a Ulici.

Doba čtení: 2 minuty