Hlavní navigace

Iveta Bartošová: nevábné zboží, na kterém se všichni snaží přiživit

21. 7. 2013
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Někdejší populární zpěvačka by se měla léčit, a ne dávat rozhovory médiím. Potřebovala by nezávislého opatrovníka, nejlépe přiděleného soudem.

Bezesporu rekordní sledovanost bude mít dnešní Speciál Televizních novin, v němž se v deset hodin večer na hlavním kanálu Novy střetnou Josef Rychtář a Zdeněk Macura, dva blázni závislí na Ivetě Bartošové. Ta je pro změnu závislá na alkoholu, takže si vůbec nepamatuje, že ji měl Macura před několika dny unést do Itálie k jejímu dalšímu expříteli. To vše za radostného povyku bulvárních médií, jimž Bartošová léta zajišťuje nadprůměrný prodaný náklad či sledovanost.

Všechna ta léta je jasné, že Bartošová pije a často pak neví, co říká a jak se chová. V normální zemi by taková celebrita dávno skončila za zdmi léčebny a její blízcí by se postarali o to, aby alkoholu znovu nepropadla. Bartošová má tu smůlu, že se na ní lepí samé divné typy přátel, které si podobně jako ona libují v praní špinavého prádla přes titulní strany bulvárních deníků či televizní obrazovku. To věru není ideální kombinace pro těžkou a dlouholetou alkoholičku.

MIF22_Early

Není to tak dávno, co na Ivetě Bartošové postavila svoji existenci celá jedna televize (jak skončila, si všichni moc dobře pamatujeme), jiná ji předtím denně „vytěžovala“ ve svých celebritálních zprávách. Teď tedy přichází Nova s půlhodinovým soubojem dvou šílenců, kteří v podstatě nemají co říct – všechno už stokrát promlely bulvární plátky. Přesto to bude úspěšné, citované a následováníhodné, protože to zřejmě strhá peoplemetry. Bartošové to nijak nepomůže, spíš naopak.

Kolik takových eskalací problémů ještě může bývalá zpěvačka vydržet? Nenesou tak trochu za její osud vinu i média, která o ní tak často informují, i když vlastně není o co stát? Nechci domyslet, jaký poprask by se strhnul, kdyby to Iveta Bartošová jednoho dne s pitím přehnala tolik, že by to nepřežila. Myslím, že povyk, který by se strhnul, by se dal srovnat snad jen s tím, co se dělo po úmrtí Václava Havla. A to je dost smutné.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.