Hlavní navigace

Televize Pětka definitivně skončila, nový majitel vrátil Radě pro vysílání licenci

21. 2. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Naděje na obnovu vysílání nové české zábavné televize klesly k bodu mrazu. Po odpojení její programové pozice v multiplexu 3 nový majitel vrátil vysílací licenci.

Obnovy vysílání se už nedočká zábavná televize Pětka. Její nový majitel, který získal kontrolu nad licencovanou společností Metropol TV, totiž Radě pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) vrátil vysílací licenci. Radní o tom informovali v tiskové zprávě z aktuálního jednání. “Rada se seznámila s oznámením provozovatele, společnosti Metropol TV, spol. s r.o., ze dne 5. února 2013, o ukončení vysílání programu Pětka šířeného prostřednictvím vysílačů na základě licence udělené Radou dne 4. září 2012,” uvedli.

K TÉMATU: České Radiokomunikace symbolicky zpečetily osud Pětky, odpojily její programovou pozici

Nový provozovatel Pětky, který převzal společnost Metropol TV, nedávno přestěhoval své sídlo do Českých Budějovic, za což si vysloužil kritiku RRTV, protože ji o této změně dopředu neinformoval. Firma je zároveň provozovatelem pražské regionální TV Metropol, která nadále vysílá, ale momentálně pouze opakuje smyčky archivních pořadů. Zájem převzít tuto stanici má majitel TV Barrandov Jaromír Soukup, který do firmy vyslal krizového manažera Roberta Kvapila (donedávna generálního ředitele TV Barrandov), aby v ní provedl hloubkový audit.

UXD

ČTĚTE TAKÉ: Televize Pětka má přejít pod novou firmu TV 5 Plus, oddělí se od TV Metropol

Na základě výsledků auditu se chce Soukup rozhodnout, zda TV Metropol převezme. Už dříve se rozhodl její sesterskou televizi Pětka vyvést do samostatné společnosti 5 TV Plus a oddělit ji tak od bezproblémové Metropole. Vysílací licence obou televizí nicméně nadále drží (v případě Pětky držela) společnost Metropol TV. Její převzetí mohou komplikovat mnohamilionové pohledávky, které zůstaly po televizi Pětka.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.