Hlavní navigace

Pětka a Metropol přerušily k 1. únoru klasické vysílání a zařadily rotující smyčky

1. 2. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Diváci obou programů uvidí až do odvolání to samé. Většina zaměstnanců dostala od vedení televize takzvaný home office, na pracovišti zůstávají už jen ty nejnutnější pozice.

Televize Pětka a Metropol TV přešly do další fáze nouzového režimu, který bude trvat do doby, než je převezme plně nový vlastník a oznámí, jaké má s nimi záměry. Doposud ve vysílání Pětky běžely pouze reprízy pořadů, které se podařilo natočit do konce listopadu, plus studiové formáty, jež bylo možné vysílat živě. Od pondělí pak televize omezila i výrobu „in house“ pořadů, jako například Bulvárek, Volejte k věci apod. Do další fáze udržovacího režimu přešla Pětka dnes. Přestala se totiž držet vysílacího schématu.

K TÉMATU: Pětce hrozí přerušení vysílání. Chybí jí peníze od nového vlastníka

Jak ve vysílání Pětky, tak i Metropole, rotuje nově nekonečná smyčka. Znamená to tedy nejen to, že by televize dávala pouze reprízy, ale navíc byl počet pořadů omezen na minimum. Na Pětce bude vysílána čtyřiadvacetihodinová smyčka, to co tedy diváci viděli dnes, uvidí i zítra a následující dny (až do odvolání), na TV Metropol bylo vysílání „staženo“ na rotaci o délce 330 minut (pět a půl hodiny). Jediné pořady, které zůstaly živě vysílané na Pětce, jsou Ve hvězdách a Sexy šance, jež jsou však v podstatě mimo kontrolu této stanice.

ebf - tip do článku - debata

ČTĚTE TAKÉ: Nechává nový majitel Pětku schválně vyhladovět? A je to Savov, nebo Soukup?

Řadoví zaměstnanci obou stanic se se situací pomalu smiřují. Podle informací serveru DigiZone.cz už proběhla za včerejška na dnešek rozlučková party a kanceláře jsou nyní víceméně prázdné. Na pracovištích zůstávají jen pozice, které dokážou zajistit nejdůležitější funkce stanice, například technik na odbavovacím pracovišti a také torzo obchodního oddělení. Zbytek managementu dostal od vedení stanice takzvaný „home office“, nemusí tedy docházet do zaměstnání, a je více méně ve vyčkávací fázi. Pětka v multiplexu 3 také přerušila vysílání programového průvodce EPG, ztratil význam.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).