Hlavní navigace

Pětce hrozí přerušení vysílání. Chybí jí peníze od nového vlastníka

Lukáš Polák

V případě, že se k Pětce nedostanou včas peníze od nového investora, pravděpodobně přeruší vysílání a bude rotovat pouze nekonečnou smyčku. Televizi se začíná rozpadat výrobní tým.

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Celoplošná stanice Pětka, která sama sebe charakterizuje jako „televizi plnou české zábavy“, zůstává stále aspirantem na nejkratší televizní projekt v České republice. Pětku sice převzal nový vlastník, podle informací DigiZone.cz jde o majitele vydavatelství Mladá fronta Františka Savova, televize ale od něho doposud neviděla žádné peníze. Vážným problémem je, že Pětce se začíná rozpadat zpravodajský i výrobní tým. Televize úplně zastavuje studiovou výrobu.

K TÉMATU: Vlastník Pětky a TV Metropol má obstavený majetek i v Česku

Jak už informoval ve svém on-line vydání deník Blesk, Pětka počínaje dneškem nebude živě vysílat ani pořady, jako jsou Bulvárek. Netočíme, protože nemáme zaplaceno, řekla Blesku moderátorka tohoto formátu Kateřina Kristelová. To potvrdil serveru DigiZone.cz i zdroj z vedení televize, který si přál zůstat v anonymitě. Podle našich informací dokonce hrozí, že Pětka úplně zastaví vysílání a začne vysílat například pouze dvouhodinou opakující se smyčku.

KL-tip-hlasovani2019

ČTĚTE TAKÉ: Televize Pětka má přejít pod novou firmu TV 5 Plus, oddělí se od TV Metropol

Situace v televizi Pětka je dokonce tak vážná, že současný management nemá ani ponětí o tom, zda má televize zaplaceno za distribuci signálu Českým Radiokomunikacím. Nový vlastník s námi vůbec nekomunikuje a k těmto informacím nemáme přístup, potvrdil DigiZone.cz jeden z členů vedení. Pětka už je ve finančních problémech přesně dva měsíce, tedy od konce listopadu 2012, kdy byl jejímu původnímu investorovi Luboši Měkotovi obstaven majetek.