Hlavní navigace

Pětka, televize plná české zábavy, skončila dříve, než kdo čekal

9. 2. 2013
Doba čtení: 5 minut

Sdílet

TÝDENNÍ REVIZE – Stanice Pětka bude v hlavách jejího bývalého managementu ležet ještě hodně dlouho. Stala se nejkratším televizním projektem v naší historii.

Televize Pětka se odmlčela, její vedení dostalo „padáka“

V pondělí přibližně v 15 hodin došlo k přerušení vysílání televize Pětka ve všech jejích distribucích – pozemně, na satelitu i v kabelových sítích. Televize to oznámila ve stručném sdělení svým divákům na komunitním portálu Facebook. A jsme vypnutý… Děkujeme všem, kteří nás sledovali a drželi nám palce!, uvedl admin stránky televize Pětka. Zdali bude vysílání stanice obnoveno, je otázkou. Podle informací serveru DigiZone.cz už televize není v rukou bývalého managementu.

Televizi a techniku už si převzal nový vlastník. Jde o lidi z TV Barrandov, řekl serveru DigiZone.cz někdejší člen vedení televize Pětka, který si přál zůstat v anonymitě. V současné době k tomu nemáme žádné informace a nevíme, co se bude dít. Víme o tom, že nový vlastník má zájem o TV Metropol, co bude s Pětkou, je ve hvězdách, dodal zdroj z Pětky. Společnost Empresa Media v tiskové zprávě oznámila, že řízení pražské regionální televize Metropol se dočasně ujal generální ředitel celoplošné plnoformátové TV Barrandov Robert Kvapil.

"U Ranního ladění se tento poměr po čtyřech měsících neukázal jako úplně ideální" uvádí důvod ke zrušení ranního vysílání generální ředitel stanice Marek Vítek.
Autor: Ondřej Hošt, DigiZone.cz

Generální ředitel Pětky Marek Vítek dostal výpověď na hodinu.

Lukáš Polák: Pětka přerušila vysílání, její dosavadní vedení dostalo výpověď

Lukáš Polák: Operátoři informují zákazníky o ukončení vysílání Pětky, multiplex 3 zatím vyčkává

Nova plánuje vysílání Fandy v HD kvalitě

Významnou technickou novinku připravuje pro své diváky skupina Nova, která je mimo jiné i provozovatelem nových programů Fanda, Smíchov a Telka (od 22. února). Právě první zmíněná stanice by měla být do několika měsíců k dispozici divákům v HD kvalitě. Serveru DigiZone.cz to řekl ředitel této televize a kanálu Nova Sport Marek Kindernay. HD verze už je v tuto chvíli připravena a probíhá její technické testování. Po úspěšném zakončení testů bude dostupná operátorům, uvedl Kindernay.

Nova chce Fandu v HD kvalitě nabídnout operátorům podobným způsobem jako stanici Smíchov. Bude jim tedy volně k dispozici. Divákům bychom program rádi nabídli bezplatně také v pozemním multiplexu 4, ale bude to pochopitelně záležet na kapacitních možnostech této sítě, konstatoval Kindernay. Prvním programem v HD rozlišení, který Nova spustila, byl v roce 2007 právě její vlajkový kanál. Stalo se tak při příležitosti otevření moderní zpravodajské budovy News Center. Krátce poté začala v HD vysílat i Nova Sport.

Nova nedávno představila Fandu na tiskové konferenci v centru Prahy. Všichni zúčastnění včetně generálního ředitele Jana Andruška nešetřili úsměvy.
Autor: Nova

Nova představila Fandu na tiskové konferenci v centru Prahy před několika měsíci. Všichni zúčastnění včetně generálního ředitele Jana Andruška tehdy nešetřili úsměvy.

Lukáš Polák: Nova chce spustit Fandu v HD verzi. Přípravy na jeho distribuci finišují

Nová neplacená televize Telka odstartuje 22. února

Společnost CET 21, provozovatel kanálů pod hlavičkou Nova a stanic MTV Czech, Fanda a Smíchov, získala licenci pro svůj nový kanál Telka, který odstartuje 22. února. Ten vytáhne z archivu „ty nejlepší“ pořady Novy z dob minulých, například starší díly Ulice, Pojišťovny štěstí, Policajtů z předměstí nebo Ordinaci v růžové zahradě. Diváci se mají těšit nezapomenutelné hlášky, legendární zábavu, oblíbené tváře, populární soutěže a nejúspěšnější seriály. Objeví se tu například i pořady Riskuj!, Kolotoč nebo Rychlý prachy.

Ve vysílání Telky si budou moci diváci zavzpomínat na Zlatou mříž, Hogo-fogo, Čundrcountryshow, Zlatíčka, Horoskopičiny, Rande, Čtveráci, Politické harašení nebo Novoty. Koncept vysílání složeného z legendárních pořadů z dílny televize Nova, z nichž většina v době svého vysílání v průměru vysoce přesahovala 50 % hranici podílu na sledovanosti, vhodně doplňuje stávající portfolio stanic skupiny Nova a přináší divákům televizi tak, jak ji znají a mají rádi. Diváci ve výzkumech často deklarují, že jim tyto pořady chybí. Tudíž existuje velká poptávka, což vidíme i z obliby, kterou retro pořady mají napříč současnou nabídkou televizních stanic, uvedl generální ředitel Novy Jan Andruško.

Náhled webových stránek chystané stanice Telka
Autor: repro foto telka.nova.cz

Telka nabídne archivní zábavu, například seriál Ulice od jeho první části.

Lukáš Polák: Telka, sedmý kanál Novy, odstartuje 22. února. Nabídne „to nejlepší z archivu“

Jan Potůček: Telka má Nově pomoci udržet letošní podíl skupiny v prime time u mladých na 45%

Lukáš Polák: Telka už má svůj web, zatím nabízí promo smyčku z multiplexu 4

Stručně

Krátce po sobě spustí společnost CME v regionu střední Evropy dva nové kanály. Dělit je od sebe budou pouhé tři dny. Telka, chystaná stanice TV Nova, odstartuje 22. února, za další tři dny ji na Slovensku bude následovat program Fooor.

Lukáš Polák: Fooor, čtvrtý kanál Markízy, odstartuje 25. února. Tři dny po české Telce

O vlastním multiplexu, který by vysílal ve standardu DVB-T2, tedy druhé generaci zemské digitální televize, uvažuje televize Nova. Týdeníku Marketing & Media to řekl její generální ředitel Jan Andruško.

Jan Potůček: Uvažujeme o vlastním multiplexu DVB-T2, prozradil šéf Novy Jan Andruško

Do několika týdnů by společnost Digital Broadcasting, provozovatel multiplexu 4, ráda vyřešila budoucnost šíření HD programů v této síti. Serveru DigiZone.cz to řekl podnikatel Radim Pařízek, který ho vlastní.

Lukáš Polák: Budoucnost HD kanálů v multiplexu 4? Brzy ji vyřešíme, slibuje jeho provozovatel

V HD rozlišení mohli vidět diváci film Rebelové pouze na obrazovce České televize.
Autor: repro foto ČT 1 HD

Program ČT 1 HD (na obrázku ještě pod starým logem) to měl v multiplexu 4 nahnuté už několikrát. Další rozšíření obsahu této sítě by už ale bezpochyby „nepřežil“.

Anglická fotbalová Premier League se zřejmě po třech letech vrátí na kabelový a satelitní Novu Sport. Práva pro nadcházející sezónu totiž pro český trh vykoupila podle internetového deníku Insider společnost Pragosport, která je nyní nabízí českým televizím.

Jan Potůček: Premier League na Digi Sportu patrně končí, favoritem je Nova Sport. Ale ne sama

Největší kabelový operátor u nás, společnost UPC Česká republika, v dohledné době přistoupí k přeskupení stanic v rámci své digitální nabídky. Informoval o tom ekonomický deník E15.

Lukáš Polák: UPC chystá v kabelu přeskupení programů. Nových kanálů už je hodně

MM balicek

Česká televize se připravuje na drobnou, avšak velmi významnou novinku, která souvisí s jejími online aktivitami. Jedna z novinek, které testujeme a chystáme pro Vás: chceme, abyste se v živém vysílání během sledování přenosu mohli vrátit podle libosti v čase – a pak klidně zase zpět do nejaktuálnějšího okamžiku, uvedlo veřejnoprávní médium na jednom ze svých profilů prostřednictvím komunitního portálu Facebook.

Lukáš Polák: Česká televize nabídne na webu u živého vysílání možnost návratu v čase

Nejzásadnější událost tohoto týdne byla (je):

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).