Hlavní navigace

Televize Metropol přejde na běžné vysílání, převezme ji vydavatelství Mladá fronta

11. 3. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Nový vlastník televize prostřednictvím tiskové zprávy vzkázal, že Metropol už natáčí nové pořady a její restart bude podpořen marketingovou kampaní a promoakcemi.

Vydavatelství Mladá fronta, které stojí například za ekonomickým deníkem E15, oborovým měsíčníkem Strategie nebo magazínem Euro, oficiálně potvrdilo, že převezme pražskou televizi Metropol, která ještě nedávno patřila zesnulému miliardáři Luboši Měkotovi. V tiskové zprávě to potvrdil generální ředitel vydavatelství David Hurta. Programová skladba TV Metropol zůstane zachována a bude se nadále zaměřovat na zpravodajství, publicistiku a dokumentární pořady, uvedl Hurta.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Zemřel bývalý majitel televizí Pětka a Metropol Luboš Měkota. Bylo mu pouhých 55 let

Podle vyjádření generálního ředitele vydavatelství Mladá fronta už výroba nových pořadů v tuto chvíli probíhá. K obnovení klasického vysílání by mělo dojít v nejbližších dnech. Změny podpoří i kompletní marketingová kampaň a speciální promoakce, potvrdil Hurta. Server DigiZone.cz se v uplynulých dnech snažil pátrat po osudu televize Metropol, nicméně nikdo se v této věci nechtěl oficiálně vyjádřit. Někdejší krizový manažer Robert Kvapil pouze vzkázal, že jeho úloha ve stanici skončila a na její další fungování už nebude mít vliv.

ČTĚTE TAKÉ: Televize Pětka definitivně skončila, nový majitel vrátil Radě pro vysílání licenci

Jak se ukazuje, audit, který provedl v minulých týdnech Kvapil, byl úspěšný. Na jeho základě se měl totiž případný nový vlastník rozhodnout, zda televizi převezme, nebo ne. V současné době Metropol nadále pokračuje ve vysílání, i když její program tvoří jen smyčky archivních pořadů. Potvrdily se tak spekulace, že by se stanice mohla stát základem budoucího zpravodajského kanálu. Televize Pětka, která byla sesterským kanálem Metropole, ukončila vysílá na začátku minulého měsíce, konkrétně 4. února.

Vítáte chystaný restart televize Metropol?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.