Hlavní navigace

Chebsko řešilo tradiční problém, došly set-top-boxy

4. 11. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
4. 11. 2008

31. října bylo na Chebsku jako v jedné z mnoha oblastí zahájeno vysílání veřejnoprávní sítě 1 a v obchodech s elektronikou to bylo znát. Jak informoval Chebský deník, v této oblasti došly set-top-boxy. V posledních čtrnácti dnech k nám do prodejny přicházel kvůli digitalizaci každý druhý zákazník, řekl listu vedoucí jedné z prodejen v chebské Školní ulici Pavel Vachek. Podle očekávání zápasili s přechodem na DVB-T především starší občané, kteří vůbec nechápou, proč se tento typ šíření upřednostní oproti analogu. Problémy prý měla ale i mladší generace.

Jedné zákaznici třeba její známý řekl, že na příjem dvou základních programů stačí jakési zařízení za 150 korun, což je samozřejmě nesmysl, dodal Vachek. I když se o přechodu mluvilo v televizi i psalo nejen v regionálních denících, přesto někteří smyslu digitalizace neporozuměli. Tak jako například dvaačtyřicetiletý Tomáš Slovák z Chebu. Tuto problematiku jsem naprosto nepochopil. Nebýt manželky, tak se asi nedívám na televizi, dodal Slovák.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).