Hlavní navigace

Chrome 17 vylepšuje zabezpečení a rychlost

7. 1. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Poslední beta Chrome (17.0.963.26) vylepšuje rychlost a zabezpečení. Hlavní novinkou je přednačítání stránek na pozadí v okamžiku, kdy uživatel stále dokončuje adresu v adresním/vyhledávacím políčku – sníží se tak doba mezi okamžikem kdy uživatel klikne na Enter a zobrazí se mu stránka. Podle Google to může v některých případech vést k „instantnímu“ zobrazení.

Poslední beta Chrome (17.0.963.26) vylepšuje rychlost a zabezpečení. Hlavní novinkou je přednačítání stránek na pozadí v okamžiku, kdy uživatel stále dokončuje adresu v adresním/vyh­ledávacím políčku – sníží se tak doba mezi okamžikem kdy uživatel klikne na Enter a zobrazí se mu stránka. Podle Google to může v některých případech vést k „instantnímu“ zobrazení.

Změny přináší i  Safe Browsing – rozšiřuje ochranu o analýzu spustitelných souborů. Pokud se uživatel pokusí o stažení souboru, který je nebezpečný, bude upozorněn a bude mu umožněno stažení dokončit nebo zrušit. Nebezpečné soubory Chrome rozpoznává podle obsahu samotného souboru (soubor je znám jako nebezpečný) nebo podle toho, že se nachází na webu, který je znám vysokým výskytem nebezpečného obsahu.

Autor článku

Konzultant a publicista, provozuje www.pooh.cz. Podle některých si myslí, že rozumí všemu, sám je však přesvědčen o pravém opaku a ani v 30+ letech nedokázal přijít na to, jak mít peníze a nepracovat.