Hlavní navigace

Google Chrome bude také varovat před zastaralými plug-iny

14. 7. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

V plug-inech nevidí velké bezpečnostní riziko jen Mozilla Corporation. O bezpečném přístupu k plug-inům stále častěji hovoří i tvůrci prohlížeče Google Chrome a nyní shrnuli kroky, které pro lepší zabezpečení byly již učiněny nebo se v dohledné době plánují realizovat. V Google Chrome se například po vzoru Mozilla Firefoxu objeví mechanismus pro upozornění na zastaralé plug-iny a prohlížeč by měl uživateli pomoci s jejich aktualizací. Dále přibude varování před instalací a povolováním plug-inů,…

V plug-inech nevidí velké bezpečnostní riziko jen Mozilla Corporation. O bezpečném přístupu k plug-inům stále častěji hovoří i tvůrci prohlížeče Google Chrome a nyní shrnuli kroky, které pro lepší zabezpečení byly již učiněny nebo se v dohledné době plánují realizovat. V Google Chrome se například po vzoru Mozilla Firefoxu objeví mechanismus pro upozornění na zastaralé plug-iny a prohlížeč by měl uživateli pomoci s jejich aktualizací. Dále přibude varování před instalací a povolováním plug-inů, které mají jen okrajové využití a nejsou pro každodenní surfování potřebné.

Jak známo, Google Chrome 5 nativně obsahuje Flash Player a stará se o jeho automatickou aktualizaci spolu s prohlížečem. Google Chrome 6 podobně nabídne i plug-in pro prohlížení PDF dokumentů publikovaných na Internetu. Flash a PDF dokumenty jsou totiž při přítomnosti neaktualizovaného plug-inu hodně rizikovým obsahem – zejména pokud vezmeme do úvahy poměrně častý výskyt bezpečnostních chyb, kterými trpí Flash Player nebo Adobe Reader a připočítáme k tomu disciplínu uživatelů, kteří ne vždy vzorně instalují aktualizace. (Chromium Blog)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.