Hlavní navigace

Chrome má prý reálnou šanci porazit Explorer i Firefox, tvrdí někteří analytici

5. 9. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Webový prohlížeč Chrome (viz dnešní článek) od Google má údajně reálnou šanci se velmi dobře etablovat na trhu internetových prohlížečů. Výhody a odladění prohlížeče ve stádiu betaverze prý natolik převažují nad negativy, že by neměly bránit novému prohlížeči v penetraci trhu. Google již také speciálně kvůli Chrome na přání uživatelů upravil značně kontroverzní podmínky užívání aplikace. Specialista finanční společnosti Lehman Brothers Douglas Anmutha si myslí, že by Chrome mohl do dvou let…

Webový prohlížeč Chrome (viz dnešní článek) od Google má údajně reálnou šanci se velmi dobře etablovat na trhu internetových prohlížečů. Výhody a odladění prohlížeče ve stádiu betaverze prý natolik převažují nad negativy, že by neměly bránit novému prohlížeči v penetraci trhu. Google již také speciálně kvůli Chrome na přání uživatelů upravil značně kontroverzní podmínky užívání aplikace. Specialista finanční společnosti Lehman Brothers Douglas Anmutha si myslí, že by Chrome mohl do dvou let vyrovnat náskok Firefoxu a obsadit 20% trhu. Procenta by přitom Chrome rozhodně neměl sbírat jen na úkor Firefoxu. Leccos může napovědět třeba reakce Blogu Venture Beat, který betu prohlížeče označil za jednoznačně potenciálně úspěšnější než druhou testovací verzi Internet Exploreru 8. Stáhnout si Google Chrome můžete například ze serveru Slunečnice.cz.

Autor článku

Externí spolupracovník serveru Lupa.cz a expert na blockchain a kryptoměny. Jako šéfredaktor v minulosti vedl ADASTRA Business Intelligence Magazine a server ITbiz.cz. Dnes pracuje jako redaktor časopisu Forbes.