Hlavní navigace

Chrome to Phone: nejen posílání odkazů z počítače na mobil

Jiří Macich ml.

Google představil rozšíření Chrome to Phone, které umožňuje posílat si texty a odkazy na chytré mobily a komunikátory vybavené systémem Android ve verzi 2.2 nebo vyšší. Po instalaci tohoto rozšíření se v Google Chrome objeví tlačítko, přes které si lze poslat odkaz na právě prohlíženou webovou stránku do mobilního telefonu, kde se otevře. Mj. lze této funkce využít i pro Google Maps nebo YouTube, takže právě zobrazenou mapu nebo přehrávané video lze díky Chrome to Phone okamžitě otevřít i v…

Google představil rozšíření Chrome to Phone, které umožňuje posílat si texty a odkazy na chytré mobily a komunikátory vybavené systémem Android ve verzi 2.2 nebo vyšší. Po instalaci tohoto rozšíření se v Google Chrome objeví tlačítko, přes které si lze poslat odkaz na právě prohlíženou webovou stránku do mobilního telefonu, kde se otevře. Mj. lze této funkce využít i pro Google Maps nebo YouTube, takže právě zobrazenou mapu nebo přehrávané video lze díky Chrome to Phone okamžitě otevřít i v mobilu.

Chrome to Phone umí také odeslat vybraný text do schránky v mobilu pro následnou práci s ním. Obdobně je možné přenášet telefonní čísla. Pokud uživatel najde na webu telefonní číslo, na které si potřebuje zavolat, jednoduše pošle číslo do mobilu. Kromě samotné instalace rozšíření Chrome to Phone do desktopového prohlížeče Google Chrome je také nutné nainstalovat „protikus“, tedy příslušnou aplikaci i do mobilního telefonu. Obě části jsou prozatím k dispozici jen v angličtině, ale mají přibýt i lokalizace do dalších jazyků. (Google Chrome Blog)

Našli jste v článku chybu?
16. 8. 2010 22:48
sruz25 (neregistrovaný)
ale chrme je rychlejší, úspornější... prosťě lepší. A od tý doby, co existuje v chrome instalovat rozšíření, už nemám důvod používat firefox.
1. 8. 2011 16:45
Jakub K (neregistrovaný)

Velmi nedoporučuji, i při zapnuté synchronizaci a povoleném datovém tarifu je doba přijmutí url na straně mobilu velmi nevyzpytatelná, někdy Vám odkaz přijde za minutu, někdy za 10 a někdy za hodinu.. Nepoužitelné, akorát člověka rozčílí, když se spokojeně posadí na toaletní mísu, začne vykonávat danou činnost a zjistí, že tohle debi*ní rozšíření se stále neráčilo odkaz zaslat.. Snad jen pro jistotu doplním, že kdyby aplikace obsahovala tlačítko OBNOVIT, tak se tu vůbec nerozčiluji.