Hlavní navigace

Chtěli bychom Terapii i Hořící keř, říká šéf ČT Petr Dvořák. HBO je ale neprodá

5. 3. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

„Oslovili jsme HBO s nabídkou, ale zatím si chce tyto produkty nechat pro sebe,“ řekl Petr Dvořák deníku E15. Hořící keř by podle něj ČT takovým způsobem vyrobit nemohla.

Nejen o seriál Terapie, ale také o trilogii Hořící keř zabývající se situací rodiny Jana Palacha poté, co se v roce 1969 upálil na protest prot setrvání vojsk zemí Varšavské smlouvy v tehdejším Československu, projevila zájem Česká televize. Podle jejího generálního ředitele Petra Dvořáka ale placený kanál HBO, který seriál i třídílný film produkoval, zatím nechce prodat licence na tato díla.

K TÉMATU: Česká televize chtěla koupit seriál Terapie, HBO ho nechce prodat

„Oslovili jsme HBO s nabídkou, že bychom poté, co odvysílají Terapii, koupili licenci a odvysílali ji na volně šířeném kanálu. Stejně tak si dokážu představit, že bychom koupili licenci k Hořícímu keři, protože způsob, jakým HBO tento třídílný film pojednala, bychom si asi nikdy nemohli dovolit,” řekl Dvořák v rozhovoru pro ekonomický deník E15. “HBO si ale zatím chce nechat tyto produkty pro vlastní obrazovku a nepouští je dále,” dodal s tím, že ČT bude doufat ve změnu této strategie HBO.

BRAND

ČTĚTE TAKÉ: Nestahujte Hořící keř z torrentů nebo Ulož.to, vyzývá HBO. První díl na webu nabízí zdarma

Seriál Terapie odvysílalo HBO v premiéře v roce 2011 a momentálně se chystá uvést jeho premiérovou druhou řadu. Trilogie Hořící keř měla premiéru teprve před několika týdny, její první díl HBO uvolnila zdarma v rámc své videotéky HBO GO na internetu.Česká televize loni od HBO koupila formát stand up comedy Na stojáka, který vysílá na svém druhém programu.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).