Hlavní navigace

Chudárek chce společného šéfa pro ČT 1 a ČT 2, a také pro ČT 24 a ČT 4

25. 8. 2011
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 115393
25. 8. 2011

První a druhý program České televize by měly mít společného ředitele, stejně jako zpravodajský kanál ČT 24 a sportovní ČT 4. V kandidátském projektu na generálního ředitele ČT to podle svých slov navrhuje Hynek Chudárek, výkonný ředitel hudební televize Óčko. Ve svém projektu a novém organizačním schématu mám samostatného ředitele programu (ČT 1 a ČT 2) a samostatného ředitele ČT 24 + ČT 4, tak jak to kdysi bývalo, napsal Chudárek ve čtvrtečním online rozhovoru se čtenáři zpravodajského serveru iHNed.cz.

K TÉMATU: Kandidát na ředitele ČT Chudárek: Nejvíc je třeba změnit program ČT 1

Před zavedením výkonných ředitelů všech čtyř programů ČT existoval na Kavčích horách (do konce minulého roku) jeden společný programový ředitel, pod kterého spadaly všechny čtyři programy, a samostatný ředitel zpravodajství, který měl na starost programy ČT 24 a ČT 4. Oddělení těchto okruhů předpokládám s tím, že na poradách ředitele programu by byl vždy přítomen i zástupce zpravodajství a sportu kvůli vzájemným synergiím a správnému programování kanálů, vysvětlil Chudárek.

ČTĚTE TAKÉ: ČT potřebuje šéfa programu, míní kandidát na ředitele Chudárek

Výkonný šéf Óčka by podle svých slov chtěl v případě svého zvolení navýšit původní tvorbu ČT a rozpočet pro program. S původní tvorbou souvisí i původní seriál, máme dost veřejnoprávních a historických témat která by se dala takto ztvárnit, dodal. Chudárek zároveň naznačil, že za jednoho z nejsilnějších protikandidátů považuje bývalého šéfa Novy Petra Dvořáka, kterého podle jeho slov protěžuje deník MF Dnes (který s Dvořákem vydal v úterý celostránkový rozhovor, ale předtím dal stejný prostor i kandidátce Aleně Mullerové).

Cloud23

Ale já to beru s rezervou a tvrdím, že jednoznačný favorit je jen v mediích a že favoritů je více, míní Chudárek, který se už jednou o funkci generálního ředitele ucházel. Přede dvěma lety dokonce postoupil do finále.

Server DigiZone.cz připravuje sérii rozhovorů s finalisty konkurzu na generálního ředitele ČT, jejichž jména budou známa 7. září

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).