Hlavní navigace

Kandidát na ředitele ČT Chudárek: Nejvíc je třeba změnit program ČT 1

22. 8. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
22. 8. 2011

Pokud by se výkonný ředitel hudební televize Óčko Hynek Chudárek stal generálním ředitelem České televize, hlavní změnu by provedl v programování kanálu ČT 1. Ten má podle něj největší nedostatky. Chudárek to řekl v rozhovoru pro zpravodajský server Týden.cz. Na otázku, co je třeba na činnosti ČT nejvíce zlepšil, doslova odpověděl: Program, programovou skladbu, především na kanálu ČT 1.

K TÉMATU: Za zrušenou tiskovou konferenci ČT 1 může roztržka topmanagementu

Chudárek je jedním z mála kandidátů na uvolněný post po Jiřím Janečkovi, který svou kandidaturu ohlásil ještě předtím, než dnes oficiálně podá přihlášku k Radě ČT. Konkurzu na šéfa veřejnoprávní televize se účastnil již přede dvěma lety, kdy postoupil do finále, v němž získal pět hlasů (ke zvolení byl třeba nejméně dvojnásobek). Výsledky minulé volby mě přesvědčily, že bych to měl v každém případě zkusit, vysvětlil nyní. Ke svému projektu, který oproti tezím z roku 2009 upravil, však Chudárek nechtěl před oficiálním podáváním přihlášek nic říci.

ČTĚTE TAKÉ: Milan Fridrich nebude kandidovat na generálního ředitele České televize

ux tip do článku

Vedle Chudárka již kandidaturu na generálního ředitele ČT potvrdil bývalý šéf televize Nova Petr Dvořák, šéfdramaturgyně ČT Alena Müllerová, ředitel zpravodajského webu První zprávy a bývalý šéf Filmových ateliérů Barrandov Radomír Pekárek a marketingový ředitel pražského dopravního podniku Jan Svoboda. Naopak kandidaturu nakonec odmítnul šéf Nových médií ČT Milan Fridrich a mluvčí RWE Transgaz Martin Chalupský, stále se rozmýšlí výkonný ředitel ČT 24 Roman Bradáč či šéfdramturgyně Centra publicisticky a dokumentu a Centra vývoje ČT Jana Škopková.

Právě dnes přijímá Rada ČT přihlášky do výběrového řízení. Zítra radní otevřou obálky a ve středu na veřejném zasedání by měli zveřejnit jména kandidátů. Pravděpodobnější však je, že jména uniknou na veřejnost již dnes, nejpozději zítra.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).