Hlavní navigace

Kandidát na ředitele ČT Chudárek: Nejvíc je třeba změnit program ČT 1

22. 8. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

22. 8. 2011

Pokud by se výkonný ředitel hudební televize Óčko Hynek Chudárek stal generálním ředitelem České televize, hlavní změnu by provedl v programování kanálu ČT 1. Ten má podle něj největší nedostatky. Chudárek to řekl v rozhovoru pro zpravodajský server Týden.cz. Na otázku, co je třeba na činnosti ČT nejvíce zlepšil, doslova odpověděl: Program, programovou skladbu, především na kanálu ČT 1.

K TÉMATU: Za zrušenou tiskovou konferenci ČT 1 může roztržka topmanagementu

Chudárek je jedním z mála kandidátů na uvolněný post po Jiřím Janečkovi, který svou kandidaturu ohlásil ještě předtím, než dnes oficiálně podá přihlášku k Radě ČT. Konkurzu na šéfa veřejnoprávní televize se účastnil již přede dvěma lety, kdy postoupil do finále, v němž získal pět hlasů (ke zvolení byl třeba nejméně dvojnásobek). Výsledky minulé volby mě přesvědčily, že bych to měl v každém případě zkusit, vysvětlil nyní. Ke svému projektu, který oproti tezím z roku 2009 upravil, však Chudárek nechtěl před oficiálním podáváním přihlášek nic říci.

ČTĚTE TAKÉ: Milan Fridrich nebude kandidovat na generálního ředitele České televize

cif-tip-téma-foto

Vedle Chudárka již kandidaturu na generálního ředitele ČT potvrdil bývalý šéf televize Nova Petr Dvořák, šéfdramaturgyně ČT Alena Müllerová, ředitel zpravodajského webu První zprávy a bývalý šéf Filmových ateliérů Barrandov Radomír Pekárek a marketingový ředitel pražského dopravního podniku Jan Svoboda. Naopak kandidaturu nakonec odmítnul šéf Nových médií ČT Milan Fridrich a mluvčí RWE Transgaz Martin Chalupský, stále se rozmýšlí výkonný ředitel ČT 24 Roman Bradáč či šéfdramturgyně Centra publicisticky a dokumentu a Centra vývoje ČT Jana Škopková.

Právě dnes přijímá Rada ČT přihlášky do výběrového řízení. Zítra radní otevřou obálky a ve středu na veřejném zasedání by měli zveřejnit jména kandidátů. Pravděpodobnější však je, že jména uniknou na veřejnost již dnes, nejpozději zítra.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.