Hlavní navigace

Chudárek z Óčka: Prioritou je v ČT neoslabit program

15. 7. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
15. 7. 2009

Jako druhý kandidát na ředitele veřejnoprávní televize vystoupil dnes na Kavčích horách před Radou České televize Hynek Chudárek, výkonný ředitel hudební stanice Óčko. Chudárek si myslí, že v čele ČT by měl stát někdo, kdo má výrazné ekonomické povědomí. Jako priority by si stanovil vyrovnaný rozpočet po celou dobu funkčního období a kvalitní program.

Důležité je podle Chudárka zejména provézt veřejnoprávní médium procesem digitalizace a zajistit přechod na vysílání ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV). V souvislosti se zpřehledněním fungování ČT by bylo také propuštění zaměstnanců, a to v řádu stovek. Chudárek již na začátku svého projevu upozornil, že hudební televize Óčko je dlouhodobě v zisku a pracuje s vyrovnaným rozpočtem. Po roce 2012, kdy skončí definitivně proces digitalizace, chce výkonný ředitel Óčka zavést reklamu jen pro zvláštní akce.

Tipy C

Nepředpokládal bych žádnou čistku v ČT, prioritou je, aby nebyl oslaben program. Každá věc se musí posoudit zvlášť, uvedl ještě k možnému propouštění ve veřejnoprávním médiu Chudárek. Úspory by se podle něj našly v tom, že by se vyhodnotila každá konkrétní situace a zúžil by se především počet externích zaměstnanců. Na místě se mírně před přítomnými ztrapnila radní Helena Fibingerová, která se zeptala Chudárka na to, jak si představuje financování ČT, o kterém mluvil v době, kdy odběhla telefonovat.

ČTĚTE TAKÉ: Hynek Chudárek: ČT by neměla soupeřit s Novou a Primou

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).