Hlavní navigace

Chystá Google konkurenci pro Evernote? Webem problikla aplikace Keep

18. 3. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Na webu se krátce objevila aplikace Google Keep, která umožňuje vytvářet a jednoduše kategorizovat poznámky. Připomíná Google Notebook, který Google loni vypnul.

Google by mohl pracovat na nové službě na rychlé psaní poznámek. Server Android Police zachytil její stopy (například ikonu) nejdříve v kódu Google Drive a později se aplikace pojmenovaná Google Keep dokonce na určitou dobu objevila na webu, než ji Google opět stáhl.

Aplikace připomíná loni zaniklý Google Notebook. Nabízí možnost psát poznámky, přidávat k nim obrázky a označovat je barevným příznakem. K dispozici je samozřejmě také vyhledávání v napsaných poznámkách.

Podle Android Police, kterému se podařilo zachytit i několik screenshotů služby, se z kódu dá vyčíst, že Google Keep má mít i mobilní verzi pro OS Android.

Není samozřejmě jasné, zda Google opravdu chystá spuštění této služby, nebo jde o aplikaci, která se vůbec neměla dostat do veřejného provozu a měla zmizet ze světa v rámci dalšího úklidu ve službách, který Google provádí.

CIF - osobnosti

Dávala by podobná služba smysl? Oproti sofistikovanějším poznámkovým řešením jako je Evernote nebo OneNote od Microsoftu má evidentně chudší nabídku funkcí. 

Výhodou by naopak mohlo být potenciální navázání na další služby Googlu – včetně Google+. Nedávalo by pak ale větší smysl, kdyby ji Goole do Google+ přímo integroval jako jeho novou funkci?

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).