Hlavní navigace

Chystáme modernizaci vizuálu včetně loga, naznačila Česká televize

16. 4. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Česká televize brzo odhalí novou podobu svého vizuálního stylu a loga, které bude do budoucna používat. Novináře dnes pozvala na čtvrteční tiskovou konferenci do Galerie DOX.

Česká televize se připravuje na změnu vizuálního stylu včetně svého loga. Vyplývá to z pozvánky na tiskovou konferenci, kterou dnes zaslala novinářům mluvčí veřejnoprávního média Michaela Fričová. Ačkoliv z ní není možné téměř nic vyčíst, je jasné, že inovací má projít i stávající font písma, které bude Česká televize používat. V jakém časové horizontu se tak stane, to zatím není v tuto chvíli jasné. Veškeré podrobnosti odhalí management 19. dubna v 11 hodin. DigiZone.cz bude pochopitelně u toho.

ICTZ23

K TÉMATU: Nového loga se ČT asi nedočká. Pro kandidáty na ředitele není prioritou

Tisková konference se bude konat v Galerii DOX, kde ve stejnou dobu začne také výstava Vizuální styl České televize 1963 až 2012. Změnu loga sliboval předchozí generální ředitel České televize Jiří Janeček už v roce 2009. Stane se to v průběhu příštího roku, kdy už bude mít každý program ČT svoji vlastní tvář, uvedl tehdy Janeček. A jak se stavil k nové grafické identitě a logu současný generální ředitel Petr Dvořák ještě loni? Existuje dost šikovných lidí, kteří jsou schopni udělat takový redesign, že by si stávající logo zachovalo svoje hlavní parametry a vlastnosti, ale zároveň by pořád drželo hodnoty, které za sebou má.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.